Аромати для дому: прості поради, які допоможуть створити затишну атмосферу

26 листопада 2020, 18:36
Читать новость на русском

Аромат – це перше, на що ви звертаєте увагу при вході у приміщення. Хоч багато хто його недооцінює, проте цей невеликий акцент у домі такий самий важливий елемент затишку, як світло та кольори в інтер’єрі.

Аромат у домі може навіювати приємні спогади, заспокоювати, налаштовувати на роботу чи пробуджувати пристрасть. Life24 розповідає, як правильно обрати аромати, аби домівка завжди асоціювалась у вас з приємним настроєм та затишком.

Читайте також: Де у вина аромат, а де – букет: розбираємось у деталях

Орієнтуйтесь на власні почуття та перше враження

Можливо, аромат нагадав літо, яке ви у дитинстві проводили у бабусі, або запах маминої випічки? Чи переніс вас у той самий вечір першого побачення з коханим? Якщо запах відразу викликав у вас приємні асоціації та змусив ще раз пережити сильні позитивні емоції – не сумнівайтесь і купуйте його. Довіряйте своїй інтуїції.

Добирайте аромати, що викликають приємні, затишні спогади/ Фото Unsplash

Не поспішайте пробувати усі аромати в магазині

Ви можете значно зекономити час: згадайте, які аромати викликають у вас роздратування, головний біль, негативні асоціації або просто не подобаються, і попередьте про це продавця. Ще простіше буде зробити вибір, якщо під маркою вашого улюбленого парфуму випускаються аналогічні аромати для дому – дізнайтесь про це заздалегідь.

Різним кімнатам – різні аромати

Аромат – це така ж функціональна річ, як і меблі у кімнатах. Він здатний створювати різний настрій, тому важливо обирати доречний аромат до кожної зони у будинку.

  • Основне завдання ароматів на кухні – нейтралізувати запахи після приготування їжі. Для цього можуть підійти аромаолії з різними цитрусовими (апельсин, грейпфрут, бергамот) або хвойні.
  • У ванній кімнаті завжди багато запахів: гелі, пральні засоби тощо. Розслабитись у ванній допоможуть ніжні квіткові аромати троянди або лаванди.

Приймаючи ванну, насолоджуйтесь улюбленими ароматами/ Фото Pexels

  • У кожного існує свій аромат-антистрес, який допомагає заспокоїтись та налаштуватись на міцний сон. Проте для спальні можете спробувати нейтральні лаванду та ромашку, які для багатьох діють як заспокійливе.
  • А от у дитячій кімнаті не радять використовувати будь-які ароматизатори, адже діти дуже чутливі до ароматів. Тому найкраще рішення для дитячої – просто провітрювати кімнату перед сном.

Підбирайте аромати по сезону

Навіть якщо ви нічого не знаєте про аромати, то і тут інтуїція вам підкаже. Погодьтесь, що восени хочеться відчувати більше теплих ароматів кави, шоколаду, деревини; взимку усім створює святковий настрій цитрусові та хвойні аромати; навесні як ніколи популярні різноманітні квіткові аромати; в спекотне літо краще прибрати інтенсивні аромати і залишити легкі та освіжаючі: морські, запаху трави, ягід.

Сезонні аромати завжди будуть доречні вдома/ Фото Unsplash

Експериментуйте з форматами ароматів.

  • Дифузори – елегантні ємності з ароматичною рідиною, всередину яких вставляються кілька дерев’яних паличок. У великому приміщенні вони найкраще себе розкривають, рівномірно розповсюджуючи свій аромат.
  • Свічки – розповсюджений варіант: бувають різних форм, кольорів, ароматів та цінових категорії. Їх зручно розміщувати у приміщенні будь-якого розміру. Крім того, вони часто слугують як самостійна декоративна деталь та створюють атмосферу затишку вдома.
  • Саше – це мішечки, набиті натуральними травами. Їх краще розміщувати у невеликому закритому просторі: у шафі, в комоді чи під подушкою, адже вони мають слабкий, проте витончений аромат.

Саше – хороший вибір для тих, хто не любить різких ароматів/ Фото Getty

  • Аромалампи – у невелику ємність наливають воду і додають до неї аромамасла, які від нагрівання знизу свічкою починають випаровуватись та виділяти запах. Перевага їх у тому, що легко можна створювати власні композиції з улюблених ароматів. Використовувати краще у великому приміщенні, адже бувають досить інтенсивними.

Не економте

Ми не пропонуємо купувати аромати класу люкс, проте й занадто бюджетні варіанти також не радимо. Від дешевих ароматичних свічок ви можете просто не відчути ніякого запаху (або зовсім слабкий), а дифузори у такому ціновому сегменті навпаки – можуть мати занадто сильний "хімічний" запах, від якого лише болітиме голова.

Це цікаво: Як сухофрукти опинились у вині: ще трохи про винні аромати

Дім там, де пахне домом

Беріть улюблену ароматичну свічку чи маленьке саше в подорож, поїздку в гості чи відрядження. Так частина вашої домівки завжди буде з вами і вселятиме у вас спокій та затишок, де б ви не були.