Аромат дині дуже інтенсивний, пишний, з відтінками кісточкових фруктів, ананаса, меду, що завжди буде вказувати на стиглість плоду. Незріла диня, навпаки, буде мати зелені, трав'яні ноти, пише Сомельє в зелених штанях.

Читайте Чому вина з одного сорту винограду можуть відрізнятися на смак

Цікаво, чи можна аромат дині відчути у вині?

Уявіть собі, що так! Існує декілька різновидів і сортів динь, але ми розглядатимемо класичний аромат баштанної дині. У лексиконі дегустаторів диня належить до ароматичної категорії тропічних фруктів, як ананас, лічі та манго.

Звідки ж цей аромат у вині?

Зараз буде трохи складно, але цікаво. Цей аромат, як і всі решта, також має власну молекулярну природу, і молекула, що відповідає за його наявність, зветься нонадієналь. Ця органічна сполука також присутня в ароматах огірків та кавунів, що певною мірою споріднює їхні аромати з ароматом дині.

Цікаво Хвороби і вади вина: що це і чому відбувається

Аромат дині ви легко знайдете у рожевих винах, наприклад – у розе з Провансу, а саме їх Сомельє в зелених штанях дуууже полюбляє, як-от, наприклад, чудове рожеве від Château Gassier. Також ноти дині присутні в ароматиці рожевих шампанських з сортів Піно Нуар, Піно меньє та Шардоне – у цих винах аромат дині може бути дещо прихованим за більш інтенсивними квітковими нотами та ароматом медових сот, але ж повірте – він там є!

Диню можна відчути у розе з Провансу / Фото Сомельє в зелених штанях

До речі, ми тут згадали Шардоне, так от у деяких різновидах вин з цього сорту диня займає дуже активну позицію! Мова йде в першу чергу про повнотілі, зрілі Шардоне з винних регіонів з теплим та навіть спекотним кліматом, як-от, наприклад, американські Сонома та долина Напа. Не стоїть осторонь і Італія: аромат дині, хоча й не такої стиглої, ви можете відчути у деяких різновидах Піно Гріджио та навіть у популярному Просекко. Потішить вас свіжий та стиглий аромат дині також у Шенен Бланах з Південної Африки.

Як бачите, вибір та можливості для дегустації величезні!