Кожна тканина має свої особливості, тож перед тим, як прати, сушити чи прасувати білизну, необхідно врахувати, з яких матеріалів вона виготовлена. Саме тому Life 24 спільно з експертами українського бренду Anabel Arto розповість, як правильно доглядати за речами, виготовленими з різних типів тканин.

Цікаво Білизна, що надихає: чим особлива нова трендова колекція "Lily" від бренду Anabel Arto

Переважно білизну виготовляють з еластичного мережива, мікрофібри чи сітки. Також можна зустріти комплекти з натуральних тканин. Відштовхуючись від цього, необхідно дотримуватися простих правил, які допоможуть зберегти спіднє яскравим та бездоганним.

Особливості догляду за білизною з еластичного мережива, мікрофібри чи сітки

Білизна, виготовлена з таких матеріалів, дуже практична у використанні, зручна і пасує чи не до всіх випадків життя. Щоб речі з еластичного мережива, мікрофібри чи сітки якнайдовше зберігали свій первісний вигляд, їх необхідно правильно прати.

Експерти Anabel Arto наголошують, що у складі таких тканин є волокна еластану, які руйнуються під час механічного впливу і при високій температурі. Тому таку білизну краще прати вручну в воді при температурі до 30 градусів.


Комплекти з тканин, у складі яких є еластан, потребують спеціального догляду / Фото Anabel Arto

Попередньо замочувати таку білизну не потрібно. Також краще не викручувати випрані речі. Зайву вологу рекомендується прибрати, обережно стискаючи річ.

Сучасні пральні машинки мають режим "делікатного прання" і можна, звичайно ж, використовувати машинне прання. Проте бажано все-таки не лінуватися і прати білизну вручну – так вона довше матиме презентабельний вигляд,
– розповідають в Anabel Arto.

Якщо жінка все ж вирішить прати білизну в машинці, то необхідно мати спеціальний мішечок із сітки. У нього необхідно покласти речі, попередньо застебнувши гачки на бюстгальтері, щоб при пранні вони не пошкодили тканину.


Бюстгальтери необхідно прати у спеціальних мішечках / Фото Shutterstock

У жодному разі не можна відбілювати білизну, яка має у складі еластан. Річ у тім, що засоби для відбілювання містять хімічні елементи, які можуть зруйнувати тканину. Також заборонено прасувати білизну з еластичного мережива, мікрофібри чи сітки – гаряча праска шкодить таким речам.

Як прати бюстгальтери з формованими поролоновими чашками

За словами експертів, всі перелічені вище правила стосуються і бюстгальтерів із формованими поролоновими чашками. Їх також треба прати руками, а також не можна прасувати й віджимати.

Якщо віджимати такі бюстгальтери, то на чашках можуть з'явитися заломи, які потім складно буде усунути. Краще підвісити виріб вертикально і дати воді довільно стекти, після цього можна сушити як вертикально, так і розклавши на рушник,
– наголошують в Anabel Arto.


Білизну краще прати вручну або у делікатному режимі / Фото Shutterstock

Особливості догляду за білизною з натуральних тканин

Спідня білизна з натуральних тканин дозволяє тілу "дихати", адже забезпечує гарну циркуляцію повітря, а також добре вбирає вологу. Щоб вироби з бавовни довше тішили власницю, їх необхідно прати вручну або ж в машинці на режимі "делікатне прання".

Для білизни з натуральних полотен допустима тепліша вода, ніж для мережива, мікрофібри або сітки (але не більше 40 градусів Цельсія). Головне – не забувайте, що бюстгальтер та трусики – це не лише основний матеріал, з якого пошили виріб, а також різні еластичні гуми, нитки, стрічки та інші матеріали, у складі яких також може бути еластан,
– додають експерти Anabel Arto.


Комплекти з натуральних тканин краще прати вручну / Фото Anabel Arto

Як доглядати за благородними речами із сатину

Сатин – дуже м'яка та ніжна тканина, з благородним блиском, завдяки чому її часто порівнюють із шовком. Цей матеріал має особливий спосіб переплетення ниток, від якого й отримав свою назву.

Для плетіння використовується щільна нитка основи й тонка кручена для лицевого боку. Шовковисто-гладенька і блискуча лицева сторона тканини виходить саме завдяки крученій нитці. А виворітна сторона щільна і трохи шорстка.

Експерти наголошують: щоб виріб служив довго, не втрачаючи свій зовнішній вигляд, необхідно дотримуватися інструкції з догляду.

При виробництві та фарбуванні полотен ми використовуємо тільки якісні та екологічні біобарвники. Завдяки екологічності натуральні пігменти мають особливість не линяти при пранні,
– поділилися експерти Anabel Arto.


Речі із сатину не можна віджимати / Фото Anabel Arto

Перед першим використанням вироби з сатину краще випрати окремо від інших речей. Це не вплине на зовнішній вигляд, але допоможе уникнути можливої втрати кольору надалі.

Серед особливостей догляду за білизною з сатину також виділяють наступні:

  • обов'язково необхідно сортувати вироби за кольорами;
  • прання – ручне або машинне у делікатному режимі;
  • температура води не має перевищувати 30 градусів Цельсія;
  • необхідно використовувати спеціальні засоби для делікатних тканин;
  • не застосовувати речовини, що відбілюють.

Як і вироби з еластаном у складі, одяг із сатину не можна віджимати. Натомість річ краще повісити у вертикальному положенні, аби зайва вода могла стекти. При пранні у машинці можна використати середні оберти віджиму.

Речі з сатину можна прасувати, але на мінімальній температурі у режимі "шовк".

Як подбати про речі з розкішного велюру

Велюр – тканина, поверхня якої складається з безлічі ворсинок. Вони утворюють щільний шар, що і визначає, наскільки виріб буде оксамитовим і ніжним на дотик.

Речі з велюру дуже практичні у процесі експлуатації – тканина добре зберігає колір, форму і складніше мнеться. Окрім того, одяг із велюру має й низку інших переваг, зокрема:

  • міцність – одна з основних характеристик велюру. Велика щільність тканини гарантує високу стійкість до зношування;
  • зносостійкість – розірвати цю тканину вкрай важко і в процесі використання вона служить дуже довго, не втрачаючи свій привабливий зовнішній вигляд;
  • матеріал не деформується при пранні,
  • терморегуляція – велюр добре зберігає тепло, створюючи відчуття затишку та комфорту завдяки високому ступеню повітропроникності.

Одяг з велюру виглядає розкішно і дорого, красиво відбиваючи світло. За умови дотримання рекомендацій вироби з велюру тривалий час будуть зберігати свій чудовий зовнішній вигляд,
– зауважують експерти Anabel Arto.


Костюм із велюру потребує делікатного прання / Фото Anabel Arto

В Anabel Arto радять перед першим використанням нового виробу з велюру обов'язково його випрати. Як і у випадку з сатином, це не вплине на зовнішній вигляд та яскравість кольору, але допоможе уникнути можливого линяння надалі. Окрім того, чорний одяг варто прати окремо від інших речей.

Вироби з велюру треба прати вручну або на "делікатному режимі" у пральній машині. Температура води не повинна перевищувати 30 градусів Цельсія, інакше тканина може зіпсуватися. Краще відмовитися від агресивних засобів для прання, а надати перевагу спеціально призначеним для делікатних тканин.

Речі з велюру не можна віджимати та викручувати – вода повинна вільно стекти, а сушити одяг необхідно лише у горизонтальному положенні, розстеливши на рушник.

До слова, невеликі забруднення можна обережно видалити з велюру за допомогою губки, змоченої у розчині мийного засобу.

Загальні правила догляду за білизною

Незалежно від того, з якої тканини виготовлена білизна, необхідно дотримуватися загальних правил:

  • перед пранням потрібно сортувати речі за кольорами;
  • ніжні вироби не сушать на батареях і рушникосушках – гарячий метал пошкоджує тонкі нитки, руйнує волокна еластану;
  • сушити білизну найкраще на спеціальних плічках (тремпелях). Якщо їх немає, треба просто викласти речі на рушник, намагаючись уникнути заломів;
  • не варто сушити вироби під прямими сонячними променями – тканина з часом може втратити свій колір;
  • слід обирати спеціальні засоби для прання делікатних тканин рідкої консистенції – так білизну легше прополоскати;
  • прасувати білизну небажано. Але якщо виникла необхідність – краще це зробити за допомогою відпарювача;
  • не відбілювати.

Також варто дотримуватися рекомендацій, зазначених на етикетці, яку пришивають до кожного виробу. Там можна знайти інформацію про те, як доглядати за річчю, а що заборонено. Якщо керуватися цими порадами, то білизна прослужить дуже довго.

Такий комплексний підхід допоможе зберегти бездоганний вигляд улюблених речей, а їх власницям забезпечить гарний настрій.