Одним із таких кольорів, безперечно, є червоний. Його вважають символом свята. Як червоний став кольором Різдва та які традиції з цим пов’язані, 24 Канал розповідає у матеріалі.
До теми Яка спідня білизна буде у тренді в 2024 році: поради шеф-дизайнера Anabel Arto
Як червоний став кольором Різдва
Червоний можна знайти у різдвяному декорі в усіх країнах світу. Може здаватися, що це лише сучасний тренд, однак насправді своїм корінням він сягає давнини.
Щоб це зрозуміти, варто звернутися до давніх кельтських традицій і свята зимового сонцестояння, що передує Різдву. В урочистостях з нагоди цієї дати ключову роль відігравали яскраве зелене листя і насичені червоні ягоди падуба. У ті часи люди вірили, що в холодні зимові місяці це дерево приносить у кожну оселю успіх, добробут і процвітання. Тому регулярно на свято зимового сонцестояння люди прикрашали свої домівки падубами.
Пізніше цей колір став також тісно пов’язаний з християнською традицією. Взимку люди навіть ставили "райські" вистави, для чого встановлювали зелену сосну й прикрашали її саме червоними яблуками. Такий звичай простежується і в Україні.
Так, поступово, трансформуючись крізь століття традицій, червоний став чи не найбільшим символом Різдва та однозначно одним із найголовніших його кольорів.
Що символізує червоний
Загалом у контексті Різдва цей колір виражає любов, пристрасть, щедрість і радість. Він привертає увагу та стимулює почуття.
Це також колір, який символізує вогонь, тепло і життя. З цієї причини його активно використовують для декору та додають до свого святкового образу. У вбранні червоний додає впевненість, а також енергію та оптимізм.
А ще це чудовий спосіб залишатись у центрі уваги упродовж усього свята, адже жінка у вбранні такого кольору просто не може бути непомітною.
Одяг червоного кольору допоможе бути в центрі увагу / Фото Shutterstock
"Червоні" різдвяні традиції
Довкола червоного кольору існує кілька різдвяних традицій. Так, в США люди часто приміряють на свята костюми Санта Клауса і його дружини. Ці вбрання у традиційному червоному кольорі з білим окантуванням настільки популярні, що за їх оренду домовляються не менш, як за місяць до свята.
А от в Італії у різдвяну ніч одягають червону спідню білизну. Ця цікава традиція походить ще з давньоримських часів. Тоді чоловіки й жінки одягали пов'язки червоного кольору, намагаючись привернути таким чином владу, любов, здоров'я і добробут.
Традиція живе в Італії й до сьогодні. Мешканці країни вірять, що червона різдвяна білизна принесе їм кохання та щастя.
Переконані в цьому не лише жителі Італії. Бренд Anabel Arto також пропонує українкам слідувати цій традиції, адже червона білизна – це завжди про пристрасть і привабливість.
Особливо, якщо йдеться про вироби Anabel Arto. Щоб це підкреслити, у 2020 році бренд провів спеціальну кампанію "Відчуй магію червоного!". Тоді блогерки та моделі, клієнтки і працівниці Anabel Arto приміряли розкішну червону білизну та знялись в ефектній фотосесії. Загалом 54 жінок та дівчат одночасно позували перед камерою, що стало національним рекордом.
Ефектна фотосесія у спідній білизні Anabel Arto / Фото Anabel Arto
Anabel Arto ділиться ексклюзивними кадрами зі зйомки "Відчуй магію червоного": відео
Ця фотосесія вкотре довела: в червоній білизні Anabel Arto легко почуватись впевнено. Тим більше, що нова колекція містить велике різноманіття моделей. Тож як поціновувачки вишуканого мережива та незвичних дизайнів, так і жінки, які цінують комфорт та надають перевагу мінімалістичній безшовній білизні, знайдуть тут ідеальний комплект.
В червоній білизні Anabel Arto легко почуватись впевнено / Фото Anabel Arto
Водночас особлива білизна і костюм Санти – не єдина "червона" традиція Різдва. У країнах Європи вже понад два століття є звичай купувати до будинку червону квітку під назвою пуансетія.
Люди вважають її однією з найпопулярніших різдвяних рослин. Вони вірять, що ця квітка приносить достаток і комфорт, тож прикрашають нею оселі, торгові центри та навіть храми.
Пуансетія – одна з найпопулярніших різдвяних рослин / Фото Shutterstock
Отже, без червоного кольору вже неможливо уявити Різдво. І незалежно від того, в якій країні зустрічати це свято, варто слідувати традиціям та долучати до свого образу вбрання цього кольору, щоб щастя, любов та добробут супроводжували українок у 2024 році.