Що цікавить жінок про білизну: секрети правильного догляду від бренду Anabel Arto
Білизна зношується, тканини скочуються, а чашечки бюстгалтера деформуються… Все це знайомо кожній жінці. Та правильний догляд може суттєво подовжити життя улюбленого елемента гардероба.
- 1Чому білизна кошлатиться? Як вибрати таку, яка не буде змінювати вигляд після прання?
- 2Як доглядати за білизною, щоб вона прослужила якнайдовше? Бо в мене якось вона швидко зношується. Чи це залежить від якості?
- 3Чи є якийсь умовний "термін служби" білизни?
- 4Як доглядати за безшовною білизною? Я трішки боюсь її прасувати.
- 5Як доглядати за мереживною білизною, аби не пошкодити її?
- 6При якій температурі оптимально прати білизну? І чи всі труси можна прасувати?
- 7Як зберігати бюстгальтери, щоб вони не деформувалися? Їх можна складати?
Саме аспекту догляду за спідньою білизною Life 24 разом з українським брендом Anabel Arto присвятив нову статтю. Цього разу шеф-дизайнерка Анастасія Книшук дає відповіді, які допоможуть подовжити термін експлуатації кожного виробу: від комплектів до бюстгалтера.
До теми Що важливо для українок при виборі білизни: відповіді на найпоширеніші питання від Anabel Arto
Чому білизна кошлатиться? Як вибрати таку, яка не буде змінювати вигляд після прання?
(Наталя, 23)
Здатність полотна скочуватися або утворювати в процесі експлуатації ковтунці, мовою професіоналів називається піллінгуваність, а самі ковтунці – піллі.
Малощільні тканини, трикотаж і ворсові тканини (наприклад, велюр) найбільше схильні до цього процесу. Білизна може скочуватися в тих місцях, у яких матеріал найчастіше треться, наприклад, чашечки бюстгальтера труться об верхній шар одягу, під руками або на стегнах.
Чому ж утворюються ковтунці?
Пухкі, слабо кручені волокна легко руйнуються, від'єднуються і під час подальшого тертя заплутуються, утворюючи ті самі ковтунці. Особливо якщо тканина в процесі виробництва не пройшла спеціальну обробку – найчастіше цей етап пропускають для здешевлення матеріалу.
Агресивні засоби для прання додатково руйнують структуру волокон, що призводить до виникнення ковтунців. Також їхній появі сприяє пральна машина. Неправильне, занадто часте прання, висока температура, обертання барабана з великою швидкістю, можуть призвести до появи некрасивих котунців.
Тому, перш ніж відправити улюблений комплект білизни в пральну машину, важливо ознайомитися з інформацією на етикетці. Саме там доступна вся інформація про матеріал і правила догляду. Часто делікатні вироби взагалі не рекомендується прати в пральній машині.
Яскрава білизна потребує особливого догляду / Фото Anabel Arto
Якщо дотримуватися рекомендацій по догляду за виробом, і особливо правильно прати, то цих ковтунців легше буде уникнути.
Як доглядати за білизною, щоб вона прослужила якнайдовше? Бо в мене якось вона швидко зношується. Чи це залежить від якості?
(Лія, 41)
Найчастішими причинами швидкого зношування білизни є неправильний догляд або неправильно підібраний розмір.
Загальні правила догляду за білизною:
Білизну краще прати вручну в воді при температурі до 30°C – так вона довше буде мати презентабельний вигляд;
- під час прання обов'язково сортувати вироби за кольорами;
- при пранні варто вибирати спеціальні засоби для прання делікатних тканин, рідкої консистенції – так білизну легше прополоскати;
- білизну не сушать на батареях і рушникосушках – гарячий метал пошкоджує тонкі нитки;
- сушити білизну найкраще на спеціальних білизняних плічках. Якщо їх немає – достатньо просто викласти білизну на рушник, намагаючись уникнути заломів;
- не варто сушити білизну під прямими сонячними променями – тканина з часом може втратити свій колір;
- прасувати білизну не бажано. Але якщо виникла необхідність – краще це зробити відпарювачем;
- краще не відбілювати білизну.
Також важливо дотримуватися рекомендацій, зазначених на вшивній етикетці. Тоді виріб прослужить справді довго.
Чи є якийсь умовний "термін служби" білизни?
До прикладу, скільки можна носити один бюстгальтер, щоб він якісно виконував свою функцію: 3 місяці, 6 місяців, рік чи більше?
(Лія, 41)
Конкретного терміну служби у бюстгальтера немає. Для бюстгальтера, якщо носити його регулярно (мінімум 2 рази на тиждень), термін служби становить від 1 до 2 років. Як правило, бюстгальтери великих розмірів виходять з ладу швидше – адже їм доводиться справлятися з більшим навантаженням. Тут термін придатності становитиме від 6 до 12 місяців.
Збереження зовнішнього вигляду і властивостей бюстгальтера залежить від частоти носіння. При регулярному носінні білизна брудниться щодня, або, як мінімум, стає несвіжою. Гігієністи рекомендують міняти бюстгальтери раз на 2 – 3 дні, але це дуже індивідуально. У літню пору, наприклад, однозначно потрібно міняти бюстгальтер щодня.
Щоб продовжити термін служби бюстгальтера, не варто носити один бюстгальтер кілька днів поспіль. Не менш важливо – забезпечити правильний догляд.
Існує багато ознак, що бюстгальтер час замінити на новий. Серед них:
- пояс бюстгальтера нещільно прилягає до тіла, "повзе" вгору навіть за мінімального об'єму на застібці.
- з'являється відчуття "подвійних грудей", при якому здається, що чашечки бюстгальтера "відходять" від тіла. Варто пам'ятати: якщо вздовж будь-якого краю чашки утворюється прозір, то такий бюстгальтер абсолютно не підтримує груди.
- регулятори на бретелях не утримують задану довжину і сповзають. Бретелі спадають із плечей.
- виріб втратив привабливий зовнішній вигляд.
Водночас, за рекомендаціями лікарів, термін служби трусиків 6 – 12 місяців. Міняти їх потрібно щодня або після кожного спортивного тренування. Вважається, що з часом на трусиках все одно накопичуються мікроби, які не завжди видаляються за допомогою прання або відпарювача. Тому краще періодично оновлювати свій арсенал.
Серед ознак, що потрібно купити нові вироби, варто виділити такі:
- трусики втратили привабливий зовнішній вигляд – з'явилися дірки, ковтунці;
- на білизні порушилася цілісність швів. Це може викликати подразнення та навіть спровокувати садна;
- виріб перестав відповідати розміру – розтягнулися гумки.
Як доглядати за безшовною білизною? Я трішки боюсь її прасувати.
(Наталя, 23);
Як доглядати за мереживною білизною, аби не пошкодити її?
(Карина, 27)
Комплекти з еластичного мережива, мікрофібри чи сітки практичні у використанні, зручні й часто підходять "на всі випадки життя". У складі такої тканини є волокна еластану, вони руйнуються при механічному впливі й при високих температурах. Тому білизну краще прати вручну в воді при температурі до 30°C, попереднє замочування не потрібно.
Саме через наявність еластану вичавлювати білизну після прання потрібно не викручуваними рухами, а стискаючи. Сучасні пральні машинки мають режим "делікатного прання" і можна, звичайно ж, використовувати машинне прання. Проте бажано все-таки не лінуватися і прати білизну вручну – так вона довше буде мати презентабельний вигляд.
Для прання в машинці білизну необхідно скласти в спеціальний сітчастий мішечок, попередньо застебнувши гачки на бюстгальтері, щоб при пранні вони не пошкодили тканину.
Відбілювати вироби з еластичних матеріалів не можна – до складу відбілювачів, навіть найбільш делікатних, входять хімічні компоненти, що руйнують еластан. Прасування теж протипоказане – гаряча праска зашкодить виробу.
При якій температурі оптимально прати білизну? І чи всі труси можна прасувати?
(Катерина, 26)
У складі мікрофібри, мережева, сітки та інших полотен є волокна еластану, вони руйнуються при механічному впливі й при високих температурах. Тому білизну краще прати вручну в воді при температурі до 30°C.
Волокна еластану, вони руйнуються при механічному впливі / Фото Anabel Arto
Для збереження гігієнічних властивостей ластовиця в трусиках Anabel Arto виготовлена зі 100% бавовни.
Однак ластовиця – це другий шар, який торкається безпосередньо тіла, а в складі полотна з лицьового боку найчастіше присутній еластан (якщо ми говоримо про мереживну білизну, про трусики з мікрофібри або сітки), тому такі трусики прасувати не рекомендується.
Також не варто забувати, що трусики зшиті нитками, у складі яких також присутні синтетичні волокна, під час пошиття трусиків використовують еластичну гумову тасьму, що також складається із синтетичних волокон і безпосередньо гуми. Тому регулярний вплив високих температур під час прасування не рекомендується, оскільки еластан у волокнах розпадатиметься, і трусики втратять не тільки привабливий зовнішній вигляд, а й властивості.
Трусики виготовлені з бавовни або модалу прасувати можна, але так щоб окрім самого полотна інші матеріали та гумки не потрапляли під підошву праски.
Якщо все ж виникла потреба в прасуванні виробу, то краще використовувати відпарювач, головне, щоб його підошва не торкалася полотна.
Як зберігати бюстгальтери, щоб вони не деформувалися? Їх можна складати?
(Олена, 19)
Щоб бюстгальтер не деформувався, важливо правильно його прати, сушити й зберігати. Перед пранням бюстгальтер необхідно скласти у спеціальний сітчастий мішечок, заздалегідь застебнувши гачки на застібці (щоб під час прання гачки не пошкодили тканину).
Сушити білизну найкраще на спеціальних білизняних плічках. Якщо їх немає, варто просто викласти білизну на рушник, намагаючись уникнути заломів. У жодному разі не сушити на батареях. Зберігати найкраще в окремій шухляді, укладаючи бюстгальтери один за одним (щоб чашечки одного бюстгальтера перебували в чашечках іншого бюстгальтера).
Бюстгальтери з формованими поролоновими чашками (або вкладишами) не можна складати так, щоб на поролоні утворювалися заломи. У разі якщо залом все ж утворився, варто спробувати акуратно усунути його за допомогою відпарювача.
Дотримуючись цих правил, вдасться суттєво подовжити термін експлуатації улюбленої спідньої білизни та зберегти її ідеальний вигляд. А порадувати себе оновленнями, можна з Anabel Arto.