Розповідаємо про роботу одного з наймасштабніших центрів допомоги підприємцям в Україні, де можна отримати безплатні консультації та навчитись основ ведення бізнесу.

Цікаво Тренд на якість і як це бути руйнівниками стереотипів вина України, – СЕО SHABO Гіоргі Іукурідзе

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес працює вже пів року в Одесі – він став сьомим в Україні. За професійною порадою сюди звертаються й новачки, що хочуть започаткувати власну справу, і досвідчені бізнесмени, яким потрібно оптимізувати компанію.

За словами менеджера по роботі з клієнтами Сергія Кубського, 90% клієнтів Центру – фізичні особи-підприємці, ще 9% становлять учасники товариств з обмеженою відповідальністю й 1% – члени громадських організацій.

Людей найчастіше цікавить, як звітувати про доходи й сплачувати податки. Відвідувач хоче розібратися в юридичних аспектах, а також навчитися правильно налаштовувати просування бізнесу в соцмережах, – зауважив Кубський.

Сергій пояснив, що спочатку менеджер надає клієнтам перелік послуг, які можна отримати в Центрі й складає так звану "дорожню карту", своєрідний "бізнес-анамнез". Зібрані дані передають клієнту, аби той зі свого боку мав змістовний план подальших кроків. Після цього підприємець, за потреби, має можливість отримати вторинну консультацію, яку проводить вже вузькопрофільний фахівець.

Дія.Бізнес пропонує послуги для різних видів бізнесів / Фото Дія.Бізнес

Зазначимо, що консультації в Центрі проводяться безплатно, отримати їх можна онлайн та офлайн необмежену кількість разів. Утім, як розповіли в Дія.Бізнес, зазвичай близько 75% клієнтів знаходять відповідь на свої питання вже після первинної консультації.

Наша мета – стати головним освітнім майданчиком для підприємців міста та області. У майбутньому ми зможемо повною мірою задовольняти їхні запити в галузі освіти, – зазначив Олександр Вернік, бізнесмен та засновник Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес.

Також у Дія.Бізнес звернули увагу на те, що фахівці установи акредитовані Міністерством цифрової трансформації України й підписують договір про нерозголошення інформації. Тож підприємцям не варто боятися витоку даних під час консультацій, наприклад, щодо питань патентування ідей та проєктів.

Керівниця Дія.Бізнес в Одесі Олександра Ільяшенко розповіла про те, що у Центрі також проводяться освітні курси для школярів та студентів. Серед них:

  • програма "Емоційний інтелект" для дітей 7-9 років, де вони розвивають свої ментальні здібності у форматі ігор;
  • курс "Перші гроші", розрахований на підлітків віком від 12 до 15 років, яких цікавлять основи фінансової грамоти;
  • програма "Z-підприємці", яка розрахована на студентів і спрямована допомогти сформулювати власну ідею бізнесу та зрозуміти, з чого розпочати.

На лекціях ми навчаємо складати SWOT-аналіз, розробляти презентації, й охоплюємо базові знання з маркетингу та просування свого продукту. За підсумками курсу всі учасники отримують сертифікати, – розповіла Олександра Ільяшенко.

Вона додала, що паралельно з курсами у рамках проєкту запустили серію прямих ефірів в Instagram, аби подолати бар'єр між студентами та підприємцями. За словами Олександри, усі охочі можуть заздалегідь надіслати актуальні для них питання й отримати відповідь в ефірі.

Консультації в Центрі – безплатні / Фото Дія.Бізнес

Освітні програми вестимуть засновники компаній-партнерів або їхні фахівці, додала Олександра. Серед партнерів Центру засновники, СЕО й топменеджери будівельних компаній, закладів харчування, готелів, мереж крамниць та інших бізнесів.

Гіоргі Іукурідзе, СЕО виноробної компанії SHABO, яка є одним з партнерів Центру, зазначив, що, на його думку, Дія.Бізнес – важливий проєкт не тільки в масштабах Одеси та Одеського регіону, а й усієї України.

Дія.Бізнес – соціально відповідальне об'єднання, яке допомагає підприємцям-новачкам переймати досвід представників великого бізнесу. Це ідеальна синергія бізнесу, що відкривається з тими, хто легко і зрозуміло готовий поділитися досвідом. Знання і широкий світогляд – це беззаперечно сильний фундамент, а десь і трамплін для правильного стрибка. Грамотний підхід у бізнесі своєю чергою забезпечує стійкий розвиток регіону, в якому ви працюєте, і країни в цілому, – зазначив Гіоргі Іукурідзе.

Освітні програми проводять засновники компаній-партнерів або їхні фахівці / Фото Дія.Бізнес

Варто зазначити, що наприкінці 2021 року Одеський офіс Дія.Бізнес розпочав програму стажування з можливістю подальшого працевлаштування. Так, на позиціях стажерів працюють піар- та івент-менеджери. Чотири дні на тиждень по чотири години вони виконують завдання, які делегують їм штатні працівники.

Першокурсниця Аліна Єлагіна, яка вивчає маркетинг в Одеському національному економічному університеті, паралельно стажується в Центрі Дія.Бізнес й допомагає організовувати заходи.

"Мене тут багато чого навчили. Я складаю план, структуру заходів, спілкуюся зі спікерами. Наш курс "Z-підприємці" слухають студенти різних спеціальностей – від економіки до архітектури. І це не дивно, адже бізнес можна заснувати в будь-якій сфері", — поділилася враженнями від роботи Аліна.

В Одеському офісі Дія.Бізнес можна пройти стажування / Фото Дія.Бізнес

Загалом, за словами засновника Центру підтримки підприємців, Дія.Бізнес в Одесі має амбітну мету – зробити область магнітом для закордонних партнерів.

"Ми постійно залучаємо до партнерства компанії, яким цікаво розвивати свій бренд у нашому регіоні й реалізовувати разом із нами різноманітні активності. Наш Центр допомагає бізнесу знайти кроки для швидкого зростання підприємства", — підкреслив Олександр Вернік.

Команда Дія.Бізнес в Одесі / Фото Дія.Бізнес

Додамо, що Одеський центр підтримки Дія.Бізнес розташований за адресою: вулиця Грецька, 1а. Він працює у будні з 9:00 до 21:00. При вході вас зустрічають адміністратори, які відповідають на перші запитання відвідувачів і допомагають їм заповнити заявку.

Також зазначимо, що для кожного донора чи партнера Центру розробляється унікальна пропозиція: від корпоративних програм для персоналу, тестування продукції – до благодійних заходів. Якщо ви бажаєте долучитися до роботи Центру Дія. Бізнес в Одесі або уточнити якесь питання – залиште заявку на сайті Центру.