Якщо ви таки "спіймали" аромат ананаса у вині, це не завжди означає, що з нього виробили або його додали у вино. Хоч ананасові вина існують, але ми зараз не про них.

Цікаво Вечеря з вином: витримане ігристе SHABO Classic брют та курка, запечена з картоплею

Весь секрет в ефірній олії

Річ у тім, що виноград містить ефірні олії, і саме їх наявність надає вину різноманітних фруктових ароматів. За пахощі ананасу відповідає в першу чергу етилбутират, або масляний ефір, (у чистому вигляді з нього навіть виготовляють так звану “ананасну есенцію”). Часто-густо ананас можна зустріти у вині у компанії з бананом, динею, гуаявою, манго та навіть пасифлорою. То ж не дивуйтесь!

Ананас – тропічний фрукт, соковитий, солодкий, але він з приємною кислинкою та дещо пікантним смаком. Аромат ананаса солодший, ніж у цитрусових, але водночас у ньому відчувається більше свіжості та менше солодощів, ніж у кісточкових фруктах – таких, наприклад, як персик чи абрикос. Підсумуємо, аромат ананаса – екзотичний, пікантний, солодкий та свіжий.

Які вина зазвичай містять аромати ананасу

Насамперед – зрілі білі вина, наприклад, Рислінги, особливо Рислінги пізнього збору, наприклад, з німецького Мозелю. Також Шардоне з Нового Світу – зрілі, витримані каліфорнійські з долини Напа чи "дорослі" чилійськи з долини Лейда.

Аромат ананаса можна відчути у багатьох білих винах / Фото Сомельє в зелених штанях

Відчути ананас ви зможете і в ароматі Сотернів – солодких вин з регіону Грав у Бордо, які зроблені з так званого "ботритизованого" винограду. Виноград сорту Семільйон, Совіньйон Блан та Мюскадель, що під впливом "Шляхетної плісняви", ботритиса, майже перетворюється на родзинки та надає Сотерну концентрованого, насиченого аромату та смаку.

Поки ви ще не побігли шукати вина з ароматом ананасу на полицях улюбленої винної крамниці, Сомельє в зелених штанях бажає вам приємної дегустації та нових відкриттів!