Як не дивно, але апатія – це один зі способів організму нас захистити від втоми та надмірної активності. Далі експерт детальніше пояснює, як це відбувається, і чому на ознаки апатії варто негайно звернути увагу.

Читайте також Вечеря з вином: витримане ігристе SHABO Classic Brut і спаржа з ​​лососем

Психолог Роман Кузнецов пропонує уявити собі такий захисний механізм на прикладі застуди.

  1. Людина захворіла, у неї піднялась температура.
  2. Температура означає, що організм активно бореться з інфекцією.
  3. Під час температури людина відчуває слабкість, втому і навіть пригніченість.
  4. Ми знаємо, що ігнорувати слабкість і жити в колишньому режимі під час хвороби не можна: "Вона захищає нас від активності, бо організму вкрай необхідні взагалі всі сили на боротьбу з хворобою".

Тож коли людина відчуває апатію – це також сигнал організму, що потрібно знизити темп і на певний час відмовитись від справ, які нас виснажують. Тобто просто відпочити.

Апатія – ознака того, що треба відпочити / Фото Pexels

Проблема в тому, що люди у такому випадку відмовляються від дійсно приємних речей, а не від тих, які насправді висмоктують з них сили. Не слухаючи свій організм, вони лише погіршують ситуацію. Роман Кузнецов наводить приклад:

Я втомився і відчуваю, що у мене мало сил – з'являються думки "я не зможу", "я ні на що не здатний", "я погано справляюсь", "життя – відстій" тощо – настрій падає я відмовляюсь від активностей, не беруся ні за що – ситуація погіршується – відчуваю втому і так по колу, знову і знову

Як побороти апатію

Психолог наголошує, що такі цикли, про які ми говорили раніше, потрібно переривати: відшукати для себе джерела енергії і почати діяти. Він пропонує почати з кількох простих дій:

  • Згадайте і запишіть в блокнот список справ, які дійсно вам подобаються і піднімають вам настрій.
  • Пригадайте, скількома із них ви займались за останній місяць.
  • Постарайтесь сьогодні або завтра виконати хоча б один пункт.
  • Пригадайте милі дрібнички, які змушують вас усміхатись (квіти на столі, захід сонця, прогулянка з хлопцем тощо) і цілеспрямовано включіть їх у свій графік.