На кардинальні зміни у житті 60-річна Френсіс наважилася після того, як почула у місцевих новинах цікаву історію. В ефірі BBC Radio Suffolk молода дівчина Луїза розповідала про свою роботу секс-працівниці й труднощі, з якими вона стикалася.

Цікаво "У пошуках Немо" в реальності: жінка знайшла незнайомців, маючи лише одне фото з відпустки

Від секретарки до створення документальних фільмів

У 2007 році Френсіс Гарпер наважилася на кардинальні зміни після того, як почула незвичайну історію. На радіо брали інтерв'ю в дівчини Луїзі, яка була секс-працівницею. Вона розповідала про труднощі, які на неї чекали.

Того дня Френсіс зрозуміла, що просте інтерв'ю не зможе донести суспільству важливість цієї проблеми. Тоді вона зробила деякі нотатки, які б допомогли розповісти історію Луїзи.

Я зрозуміла, що потрібно створити документальний фільм, щоб правильно розповісти історію. Тоді я задумалася, хто б міг це зробити,
– розповіла Френсіс.

Жінка раптом зрозуміла, що може сама зняти цей фільм. Хоча вона ніколи не тримала відеокамеру в руках і останні 40 років працювала секретаркою, виховувала сина й підтримувала чоловіка у будівельному бізнесі, але Френсіс була готова до змін у житті. Жінка не стала зважати й відразу придбала камеру.

Після цього Френсіс почала шукати способи, як можна було б зв'язатися з Луїзою. Вона звернулася до поліції, але там жінці не допомогли. Тоді вона звернулася до адвоката, який допоміг їй. Вже за кілька днів Френсіс зателефонувала Луїза і вони нарешті зустрілися.

Дівчина погодилася знятися у документальному фільмі й розповісти власну історію. Тоді день за днем Френсіс записувала відео, на яких Луїза розповідала про вуличне життя, наркозалежність та секс-бізнес, у якому була вимушена працювати. Насправді ж дівчина цікавилася мистецтвом та історією, тому Френсіс навіть ходила разом з нею на різні виставки.


Френсіс довгий час працювала над створенням першого фільму / Ілюстративне фото Unsplash

Чим більше 60-річна жінка дізнавалася про історію Луїзи, тим більше співчувала їй. Вона була розчулена її життєвою ситуацією та хотіла допомогти. Після того, як Френсіс відзняла достатню кількість матеріалів, то звернулася до місцевого офісу ВВС News у Норвічі (Велика Британія). Ідея 60-річної жінки здивувала журналістів, але зацікавила. Тому у лютому 2008 року в ефір вийшов перший документальний фільм, знятий Френсіс Гарпер.

Минуло 16 років і вже 76-річна Френсіс продовжує знімати документальні фільми. Знайомство з Луїзою допомогло жінці з іншого боку поглянути на важливі проблеми суспільства – наркозалежність та секс-бізнес, тому вона продовжила працювати й розвивати цю тему. Згодом на телеканалі Sky вийшов ще один фільм Френсіс. У ньому розкрили історію двох жінок, які боролися з наркозалежністю своїх синів.

Нині Френсіс працює над створенням нових фільмів. Один розкриває образ жінок у садівництві, а інший – про життя жінок, які є пілотами винищувачів.

Завдяки цій роботі, я знову стала впевненою. Хоча я не можу втілити усі проєкти, оскільки сама їх фінансую, однак я продовжуватиму,
– наголосила Френсіс.