Свою виставку Чіхару Шіота назвала "Сподіваюсь". Експонувалася інсталяція у берлінській галереї "Кьоніґ".

До теми Дорога помилка: відвідувачі виставки зіпсували графіті вартістю 440 тисяч доларів

Про виставку в Німеччині

Світова пандемія кардинально змінила життя на всій планеті. Людям довелося відмовитися від своїх буденних звичок і дотримуватися вимог та правил. Певною мірою це підкосило людство. Тож художниця прагнула створити простір, який би надихав нас знову вірити.

Вона попросила людей з усього світу надіслати їй листа та поділитися своїми надіями на майбутнє. Ці 10 тисяч "меседжів сподівань" мисткиня прикріпила на довгі червоні нитки, які звисали у повітрі.

Під час цієї пандемії COVID-19 важко думати про надію, але уявляти майбутнє дуже важливо для людей. Якщо у вас немає натхнення, то немає майбутнього. Моя тема – існування у відсутності. Це означає, що там нікого немає, але я відчуваю, що хтось присутній. Я хочу створити це відчуття своєю інсталяцією,
– розповідає Шіота.


Виставка "Сподіваюсь" / Фото Chiharu Shiota


Для інсталяції художниця зібрала 10 тисяч листів / Фото Chiharu Shiota


Люди написали про свої надії / Фото Chiharu Shiota


Листи висять на червоних нитках / Фото Chiharu Shiota

Дуже символічним стало місце проведення виставки. Нитки висіли в колишній церкві Святої Агнеси, яка зараз є виставковим приміщенням галереї "Кьоніґ".

Зазвичай люди моляться за своє майбутнє в церкві, і це місце наповнене надією,
– зазначила японська художниця.


Берлінська галерея "Кьоніґ"/ Фото commons.wikimedia

Як відбувалася виставка

Через місцеві обмеження виставка не була доступною для публіки, але це не завадило людям взаємодіяти з нею. Музиканти, танцюристи та інші виконавці, яких запросила Шіота, виступили в порожній інсталяції, а їхні презентації транслювались в інтернеті, щоб кожен глядач міг взяти віртуальну участь у виставці.

Перформанс виставки "Сподіваюсь": дивіться відео SashaWaltzGuests