На які компоненти багата ця олія, чим вона може бути корисна для волосся, а також чому з цим засобом варто бути обережним, розповідаємо далі.

До теми Як уникнути невдалої стрижки: дієві поради від стилістів та перукарів

Чим корисна рицинова олія

У цій олії багато рицинолевої кислоти, потужного антиоксиданту, а також жирних кислот, які зволожують і заспокоюють шкіру. На думку дерматологів, ці компоненти роблять засіб чудовим кондиціонером для волосся і шкіри голови.

Однак попри це, досі не існує переконливих наукових доказів того, що рицинова олія здатна безпосередньо стимулювати ріст волосся. Хоча вона багата поживними речовинами, які можуть покращувати стан шкіри голови та потенційно підтримувати силу волосся, прямий зв'язок зі зростанням волосся залишається недоведеним.

Люди отримують поліпшення, ймовірно, завдяки її протимікробним і протигрибковим властивостям, які допомагають підтримувати здорове середовище шкіри голови, що сприяє зростанню волосся, каже докторка Маріса Гаршик, сертифікована дерматологиня.

Тим же, хто хоче спробувати рицинову олію для догляду за волоссям, вона рекомендує наносити її безпосередньо на шкіру голови або використовувати засоби, що містять цю олію.

Рекомендації щодо часу нанесення різні: одні радять наносити її на короткий час – 15-20 хвилин, щоб не забивати пори, інші вважають, що краще залишити її на кілька годин або навіть на ніч. Ключовим моментом є постійність: рекомендується використовувати олію протягом трьох-шести місяців, щоб побачити потенційну користь.

Однак рицинова олія не позбавлена недоліків. У деяких людей може виникнути подразнення або алергічна реакція. Крім того, надмірне використання без належного миття може призвести до утворення на шкірі голови нальоту, який може спричинити ще більше подразнення або висипання. Щоб знизити ці ризики, рекомендується провести тест перед застосуванням і ретельно очистити шкіру після використання.

Як результат, можна сказати, що рицинова олія має безліч корисних властивостей для волосся і шкіри голови, проте її ефективність у стимулюванні росту волосся потребує подальшого вивчення. Однак поживні властивості роблять цю олію цінним доповненням до процедур догляду для тих, хто прагне зберегти здоров'я шкіри голови й волосся.