Як цього уникнути і в пляшках якого кольору безпечно тримати вино на сонці, розповідає winefolly.

Читайте Вино "з коробки": розвінчано гучний винний міф

Якщо ви не хочете, щоб замість фруктових і квіткових ароматів у вас в пляшці з'явилися аромати вареної капусти, вологого картону і мокрої собаки, переконайтеся, що вино і сонячне світло знаходяться далеко один від одного, – йдеться у статті популярного винного ресурсу.

Що відбувається з вином на сонці

Світло впливає на вино, коли ультрафіолетові промені досягають пляшки. Це призводить у дію рибофлавін (вітамін B2) і пантотенову кислоту (вітамін B5), які містяться у вині. Активні молекули вступають в реакцію з амінокислотами, які також присутні у вині. В результаті утворюються сірковмісні сполуки, які надають вину неприємний запах.

Звертайте увагу на розташування винного відділу в магазинах​ / Фото winefolly

Цікаво "Крижане вино": що це таке і в чому його особливість

Чи захищає скло від сонячних променів

Багато що залежить від типу скла: пляшки бурштинового кольору, які винороби використовують вкрай рідко, майже повністю захищають вино від попадання УФ-променів, в прозорих пляшках вино псується після 3-х годин перебування на сонці; в зелених – після 18 годин.

Як уникнути псування вина

Одним з варіантів, як уже говорилося вище, є колір тари – бурштинове скло практично повністю захищає вино від УФ-променів, зелене – значно, а ось вина у прозорих пляшках краще уникати, якщо воно перебувало на сонці.

Світлодіодні лампи – безпечні для вина в будь-яких пляшках / Фото winefolly

Другий спосіб – світлодіодні лампи. Флуоресцентне освітлення також шкідливо для вина, а світлодіодні лампи – навпаки, відмінне рішення для його зберігання, оскільки вони не випромінюють УФ-промені, а значить, не можуть завдати шкоди вину.