Музей воскових фігур Panoptikum у Гамбурзі запропонував шанувальникам зазирнути за лаштунки всіх процесів під час щорічного очищення скульптур. Особливо здивувала всіх прихована лисина у королеви.

Цікаво Тренд на якість і як це бути руйнівниками стереотипів вина України, – СЕО SHABO Гіоргі Іукурідзе

Оригінально зекономили на восковій фігурі Єлизавети II

Німецький музей відомий своїми скульптурами, яких можна нарахувати аж 120 одиниць. Тут можна зустріти Дональда Трампа, Грету Тунберг і колишню канцлерку Німеччини Ангелу Меркель. Всі ці воскові прототипи потребують ретельного догляду, тому щороку у Panoptikum організовують генеральне прибирання, під час якого очищують кожну фігуру, волосся та одяг.

Цьогоріч поспостерігати за цим особливим процесом дозволили і користувачам мережі. Найбільший резонанс викликало очищення скульптури британської королеви Єлизавети II, яка була одягнена у стильний рожевий костюм, який доповнили традиційним для Її Величності аксесуаром – капелюхом. Працівники музею зняли головний убір, щоб розчесати волосся королеви, і шокували мережу її лисиною. Згодом вони пояснили, що це лише спосіб зекономити кошти.


Що під капелюхом у королеви / Фото Panoptikum

Оскільки ми використовуємо справжнє волосся для наших воскових виробів, які коштують дуже дорого, деякі фігури, у яких є капелюхи, не мають повністю волосся. Ми просто додаємо ту кількість, яку бачать відвідувачі,
– розповіла Доктор Сюзанна Фаербер, яка є одним з керівників музею.

Жінка також наголосила, що скульптуру не варто сприймати, як вияв неповаги до Її Величності, оскільки це лише воскова фігура.


Зекономили на скульптурі Єлизавети II / Фото Panoptikum