Одним із засобів, який може допомогти зробити волосся більш здоровим, називають рисову воду. Чи дійсно вона корисна та як її використовувати, розповідаємо далі.

До теми Розмаринова олія для росту волосся: усе, що потрібно знати про користь цього засобу

Переваги рисової води в догляді за волоссям

За словами сертифікованої фахівчині з питань волосся, докторки Габі Лонгсворт, рисова вода відома своїм вмістом білка та вітамінів, які дійсно можуть сприяти зміцненню волосся та здоров’ю шкіри голови.

Рисова вода наповнена протеїнами, життєво важливими вітамінами, такими як вітаміни С і Е, мінералами, амінокислотами та антиоксидантами,
– каже вона.

Докторка пояснює, що амінокислоти, будівельні блоки білків, невеликі та здатні проникати в пасмо, де вони допомагають зміцнити та відновити волосся зсередини.

Експертка також звертає увагу, що рисова вода містить природний вуглевод, який приносить користь волоссю трьома способами: він підвищує еластичність, зменшує поверхневе тертя (коли поверхня волосся більш гладка, пасма ковзають одне об одне з меншим тертям, що призводить до меншої сплутаності), і залишається всередині кучерів навіть після того, як рисова вода була змита.

Чи сприяє рисова вода росту волосся

Рисова вода створює враження довшого, густішого волосся, але не обов’язково прискорює його ріст.

Більшість білків в рисовій воді занадто великі, щоб потрапити в пасмо волосся, і натомість створюють товсте захисне покриття на кожному з них. Покриття мінімізує ламкість, завдяки чому ваш природний ріст стає помітнішим, але ця процедура не спричиняє прискорення росту волосся,
– уточнює докторка Лонгсворт.

Як використовувати рисову воду у догляді

Найкраще використовувати рисову воду тим, хто має пошкоджене волосся. Засіб допомагатиме відновити пасма.

Водночас тим, у кого вже здорові або тонкі кучері, слід бути обережним з використанням рисової води. Як пояснює Габі Лонгсворт, якщо волосся вже здорове і багате білком, додавання рисової води може зробити його сухим і жорстким.

Для досягнення ж оптимальної ефективності, рисову воду слід наносити на щойно вимите, підсушене рушником волосся. Полощіть пасма у ній протягом 10 хвилин та потім промийте їх.