Шардоне – справді особливий сорт. Його батьківщиною вважають Бургундію, але він прекрасно почувається в різних кліматичних умовах. Цей виноград вирощують від Франції та Італії до Нового Світу. Лишень уявіть, яке різноманіття вин він дає!

Цікаво Як правильно дегустувати вино: практичні поради

Чим особливе Шардоне

Для вин із Шардоне характерна "фруктовість". У них можна відчути все: грушу, яблуко, маракую, інжир, персик…

Зрозуміло, усе залежить від клімату, у якому росте Шардоне. Куштуючи вино з теплих регіонів: із Чилі, Каліфорнії чи Австралії, ви відчуєте чудові нотки тропічних фруктів.

Виноград сорту Шардоне / Фото Pexels

Шардоне з регіонів із помірним кліматом – із Бургундії чи Нової Зеландії – здивує вас ароматом кісточкових фруктів. У прохолодніших регіонах (Шаблі, Шампань, Німеччина) можна посмакувати Шардоне з нотками зелених яблук.

У Шардоне таке різноманіття ароматів і смаків, що в них дуже легко заплутатися. Але нічого страшного! Щоб пізнати це вино, його потрібно просто дегустувати й дегустувати. Ми підкажемо, із чого почати.

Невитримане Шардоне

Аромат невитриманного Шардоне – свіжий, квітковий, фруктовий. Залежно від того, наскільки вистиг виноград і коли його зібрали, таке вино набуває аромату лимона, зеленого яблука (менш стиглі ягоди) або ж ананаса чи інжиру (більш стиглі).

Зверніть увагу на невитримане Шардоне з таких регіонів:

  • Долина Луари, Шаблі (Франція);
  • Кольчагуа, Долина Касабланка (Чилі);
  • Сонома (Каліфорнія);
  • Західна Австралія.

Також радимо вам чудовий зразок з України: Шардоне SHABO Classic, що вирізняється ароматами груші, ананасу, білих персиків, цитрусів та обліпихи.

Вино із Шардоне здивує вас своїм смаком та ароматом / Фото Pixabay

Витримане Шардоне

Це вино подарує вам фантастичні аромати груші дюшес, ванілі, пряженого молока й навіть вершкового масла. Якщо Шардоне створили в регіонах із прохолодним кліматом, ви відчуєте також нотки цитрусових. Вино з тепліших країв зачарує вас ароматом тропічних фруктів.

Зверніть увагу на витримане Шардоне з таких регіонів:

  • Бургундія (Франція);
  • Апулія (Італія);
  • Долина Напа (Каліфорнія);
  • Мендоса (Аргентина).

Окрім того, рекомендуємо продегустувати відмінне українське вино – витримане Шардоне SHABO Reserve. У його ароматі домінують персик, абрикос, обліпиха – і все це в супроводі тонких тонів витримки (трохи ванілі та вершків), а також мінеральних нот.