У чому користь подібних процедур та чи безпечно застосовувати лід під час догляду за шкірою, розповідаємо далі.

Також цікаво Одна з близнючок колола ботокс протягом 20 років, а інша – ні: як вони змінились

Чим лід корисний для здоров'я шкіри

Використання холоду для лікування запалень популярне серед знаменитостей та інфлюенсерів. Навіть Дженніфер Еністон щодня бризкає на обличчя крижаною водою.

Однак останнім часом ця тенденція стає відомою ще й у тікток. Користувачі соцмережі стверджують, що ця техніка бореться з прищами та знімає набряки вранці.

У своїй найпростішій формі терапія холодом передбачає обережне протирання обличчя льодом круговими рухами,
– каже сертифікована дерматологиня Денді Енгельман.

Процедура, ймовірно, набуває популярності завдяки своїй легкості, доступності та передбачуваним перевагам, які можна отримати, не виходячи з власного дому, додає вона.

Хоча кажуть, що цей метод догляду за шкірою зменшує почервоніння, набряклість, тонкі зморшки, прищі тощо, експерти розходяться в думках щодо того, як довго триватиме ефект.

Медична сестра-естетик Кріс Бустаманте, пояснює, що холод звужує кровоносні судини, що означає, що почервоніння зменшується, а пори виглядають меншими. Однак ефект зазвичай тимчасовий і зникає через кілька годин.

Разом з тим є питання щодо безпечності таких процедур. Холод може спричинити загострення шкірних захворювань, а занадто тривалий вплив може пошкодити шкіру. Не кажучи вже про те, що ті, у кого чутлива шкіра, можуть вважати його неприємним, а не заспокійливим.

Загалом, якщо ж все-таки є бажання додати лід у доглядову рутину, експерти радять починати з очищення шкіри та використовувати фільтровану або дистильовану воду для процедури.

Вони також застерігають від прикладання кубиків льоду безпосередньо до обличчя, оскільки температура замерзання може потенційно пошкодити шкірний бар’єр.

Дерматологи заохочують доглядати за шкірою після процедури та принаймні зволожувати її. Але, якщо на обличчі є негативна реакція, не варто жертвувати здоров'ям у гонитві за молодістю.