А що, якщо перетворити свій смартфон на інструмент для особистісного зростання та освіти? Як максимально ефективно використовувати цей ґаджет, щоб навчатися нового – розповідаємо далі.

Читайте також Щоб підтримувати вогник у стосунках: 4 ідеї побачень для подружніх пар

Як розпізнати телефонну залежність

Щоб боротися з проблемою, для початку потрібно її розпізнати. Існує навіть спеціальний термін "номофобія" – страх чи занепокоєння у людини через відсутність її мобільного поруч.

Серед типових ознак телефонної залежності є:

  • часте підглядання у телефон, навіть коли на немає часу або це недоречно;
  • відчуття занепокоєння, коли телефон розташований десь далеко;
  • використання телефону довше, ніж планувалося (якщо це трапляється регулярно);
  • нехтування актуальними справами на користь телефону.

Як ефективно навчатися за допомогою смартфона

Встановіть ліміти. Необхідно забезпечити чіткі межі допустимого використання телефона в розважальних цілях. Наприклад, лише ввечері кілька годин після роботи, чи навпаки – зранку.

Створіть оптимальне середовище. Керуйте своїм смартфоном, а не дозволяйте йому це робити з вами. Замініть програми, які витрачають час на ті, які сприяють навчанню та особистісному зростанню. Наприклад, додатки для вивчення мов, освітні подкасти, електронні та аудіокниги, онлайн-курси, планувальник, застосунок для медитації тощо. Водночас ті додатки, що постійно крадуть ваш час, "заховайте" в окрему папку, щоб дещо ускладнити доступ до них.

Проведіть генеральне прибирання у смартфоніПроведіть "генеральне прибирання" у смартфоні / Фото Pexels

Підготовка – ключ до успіху. Складіть графік навчання. Створінь продуманий та структурований графік. Виділіть конкретні часові проміжки впродовж дня, щоб навчатися. Це можуть бути короткотривалі перерви між роботою або час ввечері.

Phone-life balance. Смартфон може стати цінним інструментом для навчання. Однак не варто цим зловживати. Спорт, прогулянки на свіжому повітрі, хобі, спілкування з друзями та рідними – усе це важливе і потрібне для хорошого самопочуття.

Обмежте екранний часОбмежте екранний час / Фото Pexels

Тож наступного разу, коли бездумно скролитимете соцмережі в телефоні, згадайте, що можна присвятити цей час освіті. З залежністю від ґаджетів можна і потрібно боротися, головне – зробити перші кроки.