Життя непередбачуване, а невдачі неминучі. Дрібні помилки не означають, що настав час повністю відмовитися від своїх цілей. Як бути більш гнучким та терплячим до себе, але все ж досягати поставленої мети, розповідаємо далі.

До теми Як встигати все у новому році: 10 звичок високопродуктивних людей

Передбачте перешкоди під час встановлення цілей

Невелике планування може мати велике значення для досягнення цілей. Якщо вам важко виконувати заплановане, виділіть час, щоб окреслити будь-які перешкоди, які, на вашу думку, заважають прогресу.

Переконайтеся, що ви враховуєте речі, які можуть стати на шляху досягнення вашої мети, а потім створіть способи подолання цих перешкод,
– радиться Сабріна Романофф, клінічна психологиня.

Вона пояснює, що виявлення потенційних проблем дасть можливість одразу знайти шляхи їх подолання, а також зміцнить стійкість, на випадок коли ви неминуче зіткнетеся з невдачами.

Перетворіть свої цілі на цінності

Така зміна мислення може бути величезним кроком для того, щоб ви все ж таким змогли дотримуватися своїх новорічних обіцянок.

Цінності насправді ніколи не досягаються. Скоріше, вони працюють як компас, постійно інформуючи нас та керуючи нашою поведінкою,
– пояснює психологиня.

Сабріна Романофф каже, що усвідомлення того, що насправді стоїть за вашою ціллю, закріпить вас у меті та контекстуалізує рішення значущим чином.

Не забувайте бути гнучкими

Надзвичайно суворі цілі можуть розчарувати, якщо їх не досягти. Створюючи плани на рік, варто робити їх конкретними, але також керованими.

Коли цілі встановлено – це не означає, що змінити їх неможливо. Дозвольте собі переглядати плани, коли це необхідно, замість того, щоб відразу повністю відмовлятися від них.

Не тримайтеся за ці цілі жорстко. Пристосування до змін і нових переглядів є адаптивним,
– зазначає експертка.

Замість того, щоб відмовлятися від своїх планів, вона пропонує робити їх більш реалістичними. Наприклад, ви можете поставити собі за мету тренуватися шість днів на тиждень. Якщо минуло два тижні, а ви в середньому займаєтеся три дні, можливо, краще змінити свою ціль на тренування три-чотири рази на тиждень.

Перетворюйте свої цілі на цінності й тоді рухатися до мети буде легше / Фото Pexels

Підтримуйте себе

Чи сказали б ви близькій людині половину того, що говорите у внутрішньому діалозі з собою? Скоріше за все, ні, тож варто виявляти ту саму доброту і до себе.

Подаруйте собі можливість бути людиною. Зосередьтеся на прогресі, а не на досконалості. Пам’ятайте, що виклики та невдачі є постійною, а не змінною величиною, тому ви повинні змиритися з цим і заспокоїтися, іноді роблячи два кроки вперед і один крок назад,
– каже дієтологиня Дженна Вольпе.

Вона рекомендує вчитися на своїх невдачах, а потім продовжувати рухатися у темпі, який здається реалістичним і постійним.

Винагороджуйте себе навіть за невеликі кроки

Винагорода може дати мотивацію, необхідну для досягнення цілей, особливо, якщо продовжувати цей шлях важко.

Пем Шерман, сертифікована особиста тренерка із Каліфорнії, підкреслила важливість встановлення винагороди для себе після того, як вдалося досягти прогресу у досягненні мети.

Якщо ваша мета – тренуватися три рази на тиждень, і ви робите 12 або більше тренувань на місяць, придбайте собі нове спортивне спорядження або гаджет. Щось, що спонукатиме вас продовжувати, доки ви не досягнете своєї мети,
– пояснює Пем Шерман.

Вона додає, що якщо мета полягає у тому, щоб готувати більше домашньої їжі, після певної кількості страв можна побалувати себе новим посудом, а якщо ціль – більше читати, потішити себе можна, до прикладу, електронною книгою.