Як гарно упакувати зимові декорації, прикраси та гірлянди, щоб не пошкодити їх, а також залишити будинок чистим та не менш затишним, ніж до цього, розповідаємо далі.

До теми Як підтримувати чистоту у будинку без зайвих зусиль: прості способи на кожен день

Передивіться свої прикраси

Кінець святкового сезону – чудовий час, щоб належним чином упорядкувати свої прикраси, оскільки ви вже все витягнете,
– каже організаторка простору Джеймі Гор.

Вона додає, що таким чином буде легше побачити, скільки й чого у вас є, та пропонує позбутися пошкоджених прикрас і гірлянд, які віджили своє.

Організуйте місця для зберігання декору

Якщо для зберігання декору ви використовували картонні коробки, що назбиралися протягом багатьох років, настав час змінити їх на спеціальні контейнери.

Обирайте контейнери з кришками для будь-якого декору, щоб їх можна було легко скласти разом у вашому складському місці та швидко знайти необхідне,
– зазначає ще одна організаторка простору Ешлі Мерфі.

Якщо є полиці для зберігання, вона рекомендує спочатку виміряти їх, щоб переконатися, що контейнери підійдуть. Також експертка радить обирати водонепроникні контейнери із засувками, щоб не турбуватися про те, що кришка випадково відскочить або декор буде пошкоджений водою.

Подбайте про крихкі предмети

Для того, щоб захистити крихкі прикраси, знадобиться підкладка у контейнери. Картон стане чудовим рішенням для цього, а упакування з паперу або бульбашкової плівки додасть більшої безпеки крихким ялинковим іграшкам.

Визначтеся з принципом організації

Після того, як ви перебрали та убезпечили від пошкоджень свій декор, настав час вибрати принцип його організації. Наприклад, деяким людям може бути найзручніше зібрати всі однакові типи декору разом (гірлянди з гірляндами, ялинкові іграшки з іграшками).

Водночас іншим варіантом може бути сортування декору за кімнатами (наприклад, декор для вітальні зберігатиметься в одному кошику, а декор для коридору – в іншому).

Акуратно запакуйте гірлянди

Немає більшого розчарування, ніж під час підготовки до свят розплутувати лампочки, які випадково кинули в коробку. Щоб цього не сталося, їх варто акуратно загорнути перш ніж прибирати.

Ви можете зробити це, обернувши їх навколо жорсткого шматка картону, або можете придбати котушки,
– пропонує Ешлі Мерфі.

Запакуйте великогабаритні речі

Під час зберігання декору до нових свят варто уникати накопичення пилу на штучних деревах і вінках. Запобігти цьому можна, поміщаючи їх у великі пакети на блискавці, відповідного розміру для кожного предмета.

Маркуйте свої контейнери

Можна використовувати прозорі контейнери, щоб легко визначити, що всередині, але маркування все ж стане корисним навіть у цьому випадку. Позначте ззовні кожен контейнер, щоб точно знати, що всередині, а потім довго не думати, куди і які прикраси прибирати.