Чим старші ми стаємо, тим менше людей навколо, яких ми можемо назвати справжніми друзями. А пандемія й зовсім змусила нас розірвати деякі соціальні контакти. Чому так трапляється знають експерти: Даніель Джексон, коуч з дружби, та авторка книги "Велика дружба", Енн Фрідман. Вони розповіли про 3 найпоширеніші помилки, які призводять до того, що з віком у нас стає все менше друзів.
Читайте також: Як змінився хлопець за півтора року стосунків: кумедне відео від блогерки
"Мені немає де шукати друзів"
Не буває ідеальних умов, місця чи ситуації, коли ви можете знайти собі нового друга. Існують спеціальні додатки для знайомств, де легко можна домовитись про зустріч з новою людиною, а також – спільноти у соцмережах. Навіть просто тематична група про в'язання, машини чи улюблений серіал може дати вам крутого співрозмовника, з яким вам буде цікаво, а у перспективі – і нового друга. Джексон радить також просто озирнутись:
Багато з нас не звертають уваги на знайомих, з якими у нас вже встановлені зв’язки. З якихось причин ми відкинули їх як потенційних друзів. Розгляньте їх ще раз,
– каже експертка
Існує багато місць, де можна знайти друзів / Фото Pexels
"Дружба – це легко"
Над дружніми стосунками, як і сімейними, потрібно працювати. Дослідження показало, що люди, які вважали, що для довгострокових стосунків потрібно докладати зусиль, мали більше друзів, аніж ті, хто вважав, що дружба – це просто везіння. Друзям потрібно присвячувати свій час та енергію.
Ми думаємо, що дружба з людиною має продовжуватись само собою. А потім у будь-якій дивній, незручній чи складній ситуації просто здаємося. Що ж, тоді ми будемо починати ці стосунки щодня з нуля,
– розповідає Джексон
Над дружніми стосунками також потрібно працювати / Фото Unsplash
"Усі повинні бути найкращими друзями"
У дорослому віці ярлик "найкращий друг" може породити більше проблем та нереалістичних очікувань, аніж приємних стосунків.
Ми не говоримо про це вголос, але таємно очікуємо: "Добре, ти маєш бути людиною, прийде до мене тоді, коли я захочу поговорити. І ти повинен знати, як правильно зі мною говорити. І якщо ти почнеш проводити забагато часу з іншим другом, то я почуватимусь погано, тому що ти повинен бути тільки моїм найкращим другом",
– застерігає експертка
Так могло бути у дитинстві, проте між дорослими це неодмінно породжує непорозуміння та розчарування. Тому Енн Фрідман пропонує замінити концепцію "найкращий друг" на "велика дружба": "Та, яка тривала довгий час, яка, пережила якісь великі зміни та труднощі, де люди віддають щось одне одне одному і можуть бути вразливими."