Він зберігся у хорошому стані. Це дозволило науковцям не лише проаналізувати давнє виноробство, але й вивчити фінікійські будівельні техніки, повідомляє The drinks business.

Читайте також: Чи можна вином заправляти машину: 10 цікавих фактів

Прес складається з двох великих тазів, вистелених штукатуркою і розташованих один над іншим. Виноград осідав в першому подрібненому басейні, а сік стікав у нижній басейн, де його потім можна було збирати в банки і переносити в інші чани та амфори для бродіння та транспортування. Збірний басейн мав місткість 4542,5 літрів нового сусла.


Прес складався з двох басейнів / Фото Tell el-Burak Archaeological Project

Науковці підтвердили, що він більш-менш ідентичний іншим пресам для вин та оливок, що були розповсюджені у Середземномор'ї протягом бронзового та залізного століть.


Науковці змогли дослідити прес, бо він зберігся у чудовому стані / Фото Tell el-Burak Archaeological Project

Також на місці розкопок знайшли велику кількість насіння. На їхню думку, це вказує на те, що виноград сюди привозили з навколишніх виноградників.

Фінікійці активно поширювали вино і виноробство через торгівлю, а також через свою колонію в Африці, Іспанії, на островах Сардинія і Сицилія.

Цікаво! Пригоди "франко-італійця" в Україні: SHABO Pinot Grigio Reserve

Знахідка унікальна для цього місця, тому що узбережжя Лівану раніше ретельно не досліджувалось археологами. Розкопки тут мали стихійний характер.