Спадкоємець королівського престолу відомий своєю турботою про екологію. Він закликає до зменшення викидів вуглецю. Навіть його автомобіль Aston Martin DB6 Volante заправляють відходами від виробництва білого вина.

Вино врятувало Європу від холери

У 19 столітті у Європі була епідемія холери. Вино пили для боротьби з хворобою та в профілактичних цілях. У його складі був спирт і це було чудовим антисептиком.

У ті часи, за підрахунками лікарів, щоденне вживання склянки червоного було здатне знизити захворюваність на холеру до 30%.

Ексклюзивне творіння

Найбільша у світі пляшка з вином має висоту 1,8 метра і важить понад 580 кілограмів. Вона наповнена вином з винограду Шираз. Для такої великої пляшки довелося виготовити на замовлення пробку з дерева за 3500 євро.


Найбільша пляшка вина у світі / Фото Shutterstock

Сексизм у Стародавньому Римі

Якщо жінка пила вино, то чоловік у Стародавньому Римі мав право її вбити. Пізніше найвищу міру покарання змінили на розлучення.

Важливо! Українські вина SHABO завоювали 8 нагород на міжнародному Mundus Vini 2020

Найстаріша пляшка у світі

Її знайшли у 1867 році у Німеччині, при розкопці могили римського дворянина. Всього було 16 скляних пляшок, але вціліла лише одна, об'ємом 1.5 літра. Археологи визначили, що вона виготовлена в 325 році нашої ери.

Пляшка вина, яку знайшли в могилі римського дворянина / Фото Picture Alliance

А ось найстарішу виноробню знайшли у Вірменії. Вона датується 4100 роком до нашої ери.

Біле вино з темного винограду

Якщо ви думали, що червоне вино буває тільки з темних сортів винограду, а біле тільки з білих сортів, то ви помилялися. Існує технологія, що дозволяє зробити біле вино з темних сортів. Колір вину надає шкірка винограду. Якщо її відділити за допомогою пресу перш, ніж розпочати процес виробництва вина, то замість червоного буде біле.

Читайте також: Унікальний "Лисячий хвіст": в SHABO розповіли про гордість українських виноробів

Незвичайні види благородного напою

Апельсинове вино. Це вино родом з Іспанії. Воно солодке, десертне з фруктово-цитрусовим ароматом, нотами кави, жасмину й ароматом витримки в дубових бочках. Має яскраво-помаранчевий або червоний колір.

Проте роблять його не з апельсинів, а з білого винограду сортів Москатель, Салема або Педро Хіменес. А колір і смак апельсину вино отримує завдяки витримці з гіркою апельсиновою цедрою в бочках з американського дуба протягом 12 місяців. Потім воно витримується впродовж 5 років уже без цедри.

"Смоляне" вино. Це грецьке вино Retsina of Attica. "Рецина" у переклади з грецької смола. У давні часи свій оригінальний аромат це вино отримувало завдяки тому, що амфори з вином закорковували соснової смолою, щоб туди не потрапляло повітря.

"Смоляне" вино з Греції / Фото SAQ

В наш час смола спеціально додається до сусла на етапі бродіння, щоб надати вину характерного аромату, і після завершення процесу бродіння смола видаляється. Це дозволено робити тільки у Греції. Для приготування сучасної Рецини використовують смолу алепської пінії.

Вино у Біблії

Вино у Біблії це символ процвітання, дружби, любові, радості, і згадується воно у ній 450 разів. Ізраїльский народ під час блукання пустелею був позбавлений вина, тому воно стало символом обіцяної землі.

Важливо! Осад у вині: чому виникає та як його позбутися

Древній прес для виготовлення вина

У Лівані німецькі археологи розкопали давній прес для вина. Його творцями були фінікійці. Побудували установку наприкінці 7 століття нашої ери і використовували близько 200 років.

Детальніше про прес та його особливість читайте тут


Так виглядав давній фінікійський прес / Ілюстрація Tell el-Burak Archaeological Project