Позбутись тривоги одним рухом: лікар розповів про лайфхак з язиком

14 жовтня 2021, 17:03
Читать новость на русском

Джерело:

тікток @dr.karanr

Не завжди є час і сили виконувати складні техніки, щоб заспокоїтись у стресовій ситуації. Виявляється, побороти тривожність можна навіть правильно розташувавши язик у ротовій порожнині.

Про це розповів британський лікар Каран Радж, який став відомий у тіктоку завдяки своїм відео про людське тіло та здоров'я. У соцмережі за ним слідкують 4,4 мільйона підписників! Цього разу він потішив прихильників цікавим лайфхаком, як швидко  позбутись почуття тривоги та занепокоєння. 

Читайте також Вечеря з вином: SHABO Grande Reserve Cabernet Franc – Merlot – Saperavi й телятина на кістці

Лікар стверджує, що для цього достатньо просто прослідкувати, у якому положенні ви тримаєте язик у роті. Потрібно прибрати язик від піднебіння, перемістити його вниз і спробувати деякий час взагалі ним не рухати.

Така порада може здатись дивною, адже між емоційним станом та тим, як лежить у роті язик, на перший погляд, немає зовсім нічого спільного. Та Каран Радж пояснив, у чому тут хитрість. 

Лікар пояснив, як позбутись тривожності одним рухом / Скриншот з тіктока @dr.karanr

Для особливого настрою не потрібно чекати свята. Кличте друзів на келих ігристого та створюйте собі святковий настрій навіть у будні з SHABO, а замовити найкращі вина онлайн можна тут

Чому це працює 

Коли людина напружено про щось думає або читає, вона відтворює слова у своїй голові у вигляді внутрішнього монологу. Ми цього не помічаємо, та зазвичай при цьому ми робимо несвідомо легкі рухи язиком, ніби намагаючись вимовити думки вголос – це називається субвокалізацією. 

Лікар вважає, що саме це може провокувати різні тривожні думки. Та виявляється, якщо зовсім не рухати язиком, це допомагає "замовчати та зменшити гучність внутрішнього монологу", тобто попередити субвокалізацію. 

Цікаво Що почитати у жовтні: 5 цікавих зарубіжних новинок, які не можна оминути

Тобто розслабляючи язик ми перериваємо наш постійний внутрішній монолог з тривожними думками та поступово заспокоюємось.