Вже за другий рік існування цієї колекції Природно-напівсолодке Мускат Оттонель ТМ Limited Edition завоювало золото на одному з найавторитетніших конкурсів MUNDUS VINI 2021, де були представлені 4,5 тисячі найкращих зразків вина з усього світу.

Цікаво Понад 100 винних брендів разом: як у Києві проходив фестиваль вина BE WINE International Show

"Якщо оцінити складність технології вин за 100-бальною шкалою, то тільки отримання природно-напівсолодких вин заслуговує максимальної оцінки", – саме так описував метод виготовлення цього типу вин грузинський вчений у винній галузі та доктор технічних наук Микола Мехузла.

І дійсно, ця технологія є дуже складною та має високу біологічну нестійкість. Саме тому такі вина не можуть коштувати дешево і належать до категорії елітних вин.

Фото SHABO

Минулого року виноробна компанія SHABO вперше створила з власного винограду природно-напівсолодкі вина. Шабські винороби виготовили одразу чотири сортові вина – Мускат-Оттонель, Совіньйон Блан, Мерло та Сапераві – й одразу віддали їх на оцінку українцям. Зворотній зв'язок довго чекати не довелось: колекція одразу знайшла відгук в серцях винолюбів.

Колекція 2020 року розійшлась буквально за місяць. Для цього вина не встигли навіть розробити дизайнерський лейбл, оформлення було доволі простим – з надрукованою на принтері етикеткою. Однак це не завадило природно-напівсолодкому вину стати "героєм" в соцмережах на сторінках шанувальників.

Фото інстаграм @an.haluno

За словами СЕО компанії SHABO Гіоргі Іукурідзе, створення подібної колекції вин стало експериментом та справжнім проривом на винному ринку України. Адже жодна виноробна компанія України раніше не створювала вина за цією унікальною та дорогою технологією.

Уся наша професія – виклик. Ця колекція не виняток. Ми хотіли здивувати і порадувати українського споживача, який полюбляє солодкість в вині. І зберегти при цьому всю цінність натуральності, тієї, що продиктована самою природою.

"Відгуки всіх, хто спробував ці вина, та швидкість з якою люди їх розкупили – вразили всю нашу команду. Тепер ми можемо впевнено заявити, що окрім усіма улюблених вин Тельті-Курук, витриманих ігристих та авторських купажів, до наших візитівок додалась ще одна – природно-напівсолодкі вина", – розповів Гіоргі Іукурідзе.

Фото SHABO

Шабські технологи досягають природної солодкості методом зупинки бродіння холодом за температури -5°C. За цих умов цукор в ягоді не виброджує, а навпаки розкриває всю сортову палітру смаку винограду.

Перед розливом вино стабілізують, зберігаючи за холодної температури -3/4 °C.

Цьогоріч винороби SHABO виділили природно-напівсолодкі вина в окрему колекцію, збільшили кількість пляшок кожного з сортів та розробили впізнавану крафтову етикетку, що повністю передає натуральність вина.

Фото SHABO

Історія

Ця по-справжньому унікальна технологія родом з країни, де розпочалась історія світового виноробства, – з Грузії. Точну дату появи цього методу вчені достовірно встановити не можуть, проте існує чимало свідоцтв його давнього походження.

Технологія виготовлення природно-напівсолодких вин продиктована самою природою і отримала назву, пов'язану з місцем, де вона зародилась, – рача-лечхумська.

Натурально солодкі вина беруть свій початок з західного регіону країни вина – Рача-Лечхумії. Територія цього краю з усіх боків оточена гірськими хребтами, що створює особливі кліматичні умови для винограду та вносить свої корективи в технологію виробництва вин.

Літо тут помірно тепле та вологе, а зима морозна. Виноград збирають в кінці жовтня – на початку листопада, коли дні в горах прохолодні, а ночі морозні. В цей час у ягоді сконцентрована найбільша кількість цукру.

Фото SHABO

Через холодні зими бродіння сусла проходило за низьких температур, а іноді дріжджі "засинали" і бродіння зупинялось. Таким чином до весни вино зберігало свій залишковий цукор. В результаті винороби отримували природно-напівсолодкі вина, з цукром, накопиченим самою виноградною ягодою, а не привнесеним штучно.

Проте такі вина були нестабільними, і їх випивали до настання теплої пори року. За радянських часів ця технологія набула особливої популярності, і технологи почали шукати методи стабілізації цих вин, аби вони не псувались під час зберігання та транспортування.

Унікальність на смак

Запорукою якості будь-якого продукту є два фактори – смак та користь. Природно-напівсолодкі вина, завдяки особливостям виготовлення, вміло їх поєднують.

Яскраві тони свіжої виноградної ягоди, ніжні нотки молодого вина, легка вуглекистість та післясмак, в якому довго відчуваються ноти свіжовичавленої виноградної ягоди. Все це про природно-напівсолодкі вина, в яких немає жодного грама доданого цукру.

Подібна багата палітра смаку не була б можливою за умови штучного додавання цукру. Тому, спробувавши одного разу природно напівсолодкі вина, ви певно зможете відрізнити їх від звичайних традиційних напівсолодких.

На етикетці таких вин перед словом напівсолодке завжди має стоїть примітка "природно" або "натурально".

Фото SHABO

Кожен з сортів вина обмежений тиражем до 5000 пляшок. Тож придбати їх можна виключно у фірмовому магазині SHABO при виробництві та в онлайн-магазині.