Рівень солодкості (вміст цукру) в ігристих винах регулюють за допомогою так званого expedition liqueur, або дозажу. Дозаж – це, по суті, те саме сухе вино з додаванням цукру, яке додають до ігристих вин на фінальному етапі виробництва. Цукор балансує кислотність і визначає солодкість ігристого у вашому келиху. Дозаж додають до більшості ігристих вин, виняток – так званий Zero Dosage або Brut Nature, що містить мінімальну кількість цукру – менш як 3 грами на 1 літр. Однак настільки сухі ігристі вина – як то кажуть, на любителя. Предмет нашої статті – дуже популярний у нас і за кордоном брют, а також – ігристі для любителів чогось більш солодкого.

Читайте також Вечеря з вином: SHABO Grande Reserve Cabernet Franc – Merlot – Saperavi й телятина на кістці

Легкі, свіжі, фруктові й ароматні ігристі вина з колекції Special Edition, про які піде мова далі, створені за технологією Charmat Lungo: природне вторинне бродіння проходить в ємностях з нержавіючої сталі – акратофорах, потім ігристе 5-6 місяців витримують на тонкому дріжджовому осаді. Така витримка робить аромат вин більш комплексним і цікавим, а також додає округлості й відчуття солодкості в смаку (ця характеристика стосується в тому числі й брютів).

Отже, знайомимося з прекрасними ігристими з колекції SHABO Special Edition ближче.

SHABO Special Edition Brut створений з купажу кількох європейських сортів винограду, які виросли й прекрасно себе проявляють в теруарі Шабо: Аліготе, Піно Грі, Піно Блан, Рислінг та Шардоне. Зовнішній вигляд цього ігристого прекрасний: колір світло-солом'яний, перляж (це гра бульбашок у келиху) – стійкий і тривалий. Аромат SHABO Special Edition Brut – елегантний, тонкий, в ньому відчуваються ноти білих квітів і цитрусовий напрямок, тони білого персика. На смак це ігристе – освіжаюче, округле, з виразною кислотністю і досить тривалим і приємним посмаком.

 SHABO Special Edition Brut

Фото SHABO

SHABO Special Edition Brut – свіже, елегантне вино, яке демонструє прекрасний баланс смаку й аромату. Які фрукти підібрати до цього брюту? Не занадто солодкі – інакше надмірна солодкість затьмарить смак самого ігристого. Ідеально зараз – пізня лохина. Ці ягоди ще можна знайти на ринках і в супермаркетах. Ловіть момент! Не забуваємо також про температуру подачі ігристого: +8°C / + 10°C. Це важливо.

Пізня лохина – ідеальний варіант до брюту

Пізня лохина – ідеальний варіант до брюту / Фото iStock

SHABO Special Edition напівсухе рожеве – ігристе, створене з винограду червоних європейських сортів: Піно Нуар і Каберне Совіньон. Виноградні лози цих сортів були придбані в Європі з урахуванням особливостей клімату і ґрунтів Шабо і вирощені на найкращих ділянках шабського теруару.

Це напівсухе ігристе, створене за технологією Charmat Lungo (про неї ми вже згадали вище). Контроль якості на кожному етапі виробництва ігристих вин SHABO Special Edition здійснюють експерти SARL Derenoncourt (Франція) та Institut Oenologique De Champagne (Франція, Шампань).

SHABO Special Edition напівсухе рожеве – вино, яке має насичений і елегантний рожевий колір, цікавий і досить незвичайний для ігристих цієї категорії. В ароматі – свіже, яскраве, ягідно-фруктове: відчуваються ноти малини й суниці та легкі вершкові відтінки. Смак напівсухого рожевого SHABO Special Edition – округлий, тривалий, його вирізняє ідеальний баланс солодкості та свіжості. Посмак тривалий, легкий та приємний.

SHABO Special Edition напівсухе рожеве

Фото SHABO

Подібне притягує подібне: домінуючі ноти в ароматі цього ігристого підкреслить свіжа малина – на щастя, ця ягода також доступна і є в продажу восени. Для повноти ефекту до малини можна додати свіжі збиті вершки, уклавши всі інгредієнти в солонувату тарталетку та прикрасивши її листком м'яти й пластівцями мигдалю. Це дуже смачно!

Рекомендуємо Як аромат чорного перцю потрапляє у вино: про нюанси розповідає сомельє

До рожевого напівсухого ігристого чудово пасуватиме малина з вершками та мигдалевими пластівцями

До рожевого напівсухого ігристого чудово пасуватиме малина з вершками та мигдалевими пластівцями / Фото iStock

Напівсолодке ігристе SHABO Special Edition Мускатне виготовлено з винограду сорту Мускат Оттонель, вирощеного на власних виноградниках SHABO, також за методом Charmat Lungo. Це – найсолодша позиція в нашій сьогоднішній добірці. В ароматі цього ігристого відчуваються насичені й знайомі мускатні тони, які доповнює тонкий аромат чайної троянди та свіжого цитруса. Смак округлий, добре збалансований, в ньому освіжаюча кислотність ідеально поєднується з солодкістю.Напівсолодке ігристе SHABO Special Edition Мускатне

Фото SHABO

Це вино дуже гастрономічне, втім, як і всі ігристі. З яким сезонним фруктом його слід поєднувати? Рекомендуємо чудову пару: напівсолодке ігристе SHABO Special Edition Мускатне і стигле манго. Солодкість і приємна легка кислотність цього фрукта, пікантні хвойно-цитрусові ноти в його ароматі чудово підкреслюють смакові й ароматичні особливості ігристого вина. Таке поєднання обов'язково порадує ваші рецептори та створить неповторний настрій, який нагадає вам про щасливе, безтурботне літо!

Цікаво Солодка й запашна: звідки у вині береться аромат дині – відповідь сомельє

Напівсолодке мускатне ігристе смакуйте зі стиглим манго / Фото iStock

Придбати ігристі вина SHABO Special Edition Brut, SHABO Special Edition напівсухе рожеве і напівсолодке ігристе SHABO Special Edition Мускатне можна в інтернет-магазині shaboshop.