Вчені проаналізували 43 дослідження за участі понад 11 тисяч пар, щоб дізнатись, які ж риси об'єднують усі тривалі та успішні стосунки. І їм вдалось виявити 5 спільних ознак. При цьому цінності чи характер людей не грає тут зовсім ніякої ролі!

Читайте також: Такого вже не буде: як змінилися побачення за 100 років

Експертка зі стосунків Таммі Нельсон пояснила, що означає кожен із цих пунктів.

Довіра до партнера

Якщо ви до кінця не вірите, що коханому справді важливі ці стосунки, у вас можуть виникнути страх розставання без жодної на те причини. Ви повинні справді довіряти цій людині і бути впевнені – він ставиться до цього серйозно.

Якщо ви вірите, що попри усі негаразди він прагне залишатись з вами – можете розслабитись. Ваші стосунки витримають усе, навіть пандемію,
– каже Таммі Нельсон

Бути вдячними

У справді щасливих парах партнери цінують один одного. Важливо, щоб це було взаємно і тоді, коли вам це дійсно потрібно. У стосунках ви отримаєте більше позитивних емоцій, прихильності та уваги, якщо цінуватимете свого партнера за те, що він для вас робить і за те, хто він є.

Будьте вдячні своєму партнеру / Фото Unsplash

Секс не на останньому місці

Експертка вважає, що сексуальне задоволення це один з основних стовпів, на якому стоять романтичні відносини і називає секс "клеєм, який підтримує довготривалі стосунки".

Секс може поєднати пару, коли інші життєві проблеми погіршують їх спілкування та повсякденне життя,
– говорить Нельсон

Задоволення іншого теж важливе

Якщо ви відчуваєте себе сексуально задоволеною людиною, переконайтесь, що так само почувається і ваш партнер. Експертка закликає не просто займатись коханням, а говорити про це, дізнаватись про проблеми та обговорювати шляхи вирішення. Зрештою, задоволений партнер може підвищити і вашу самооцінку також.

Ви обоє повинні бути задоволені вашими інтимними стосунками / Фото Unsplash

Як ви вирішуєте конфлікти

Не існує ідеальних стосунків. Конфлікти неминучі, і це – нормально. Найважливіше для пари – навчитись їх вирішувати

Якщо пара може вирішити свої конфлікти і спокійно закінчити свої суперечки, вони, швидше за все, залишаться разом і будуть щасливими,
– розповідає Таммі Нельсон