Згадка про нього зустрічається в мавританській поезії, в літописах Колумба, у творах Шекспіра, Дікенса, Едгара По й Оскара Вайльда. Херес – вино-"довгожитель". У старовинних підвалах деяких іспанських виноробів, наприклад Педро Домек, є хереси, вік яких – 150-250 років. Вражає, чи не так?
Читайте також: Візитна картка: SHABO Reserve Saperavi
Втім, не менше, ніж його історія, вражає й технологія виробництва Хереса, яка відрізняється від технології виробництва інших вин. Називається вона "хересування". Хересування – це біологічний процес, що відбувається під час витримки вина в дубових бочках під плівкою хересних дріжджів, які належать до виду Saccharomyces. Ці дріжджі утворюють на поверхні вина в неповних бочках плівку під назвою flor, завдяки життєдіяльності якої вино набуває особливої ароматики й смаку. Такий процес може тривати від кількох місяців до кількох років. Згодом дріжджова плівка (флор) поступово опускається на дно бочки й при розливі не потрапляє до пляшки.
Зараз єдиним виробником сухого Хереса в Україні є компанія SHABO – це одне з вин, якими особливо славиться цей бренд. До речі, у 2020 році сухий Херес SHABO Reserve був відзначений срібною медаллю лондонського міжнародного конкурсу International Wine Challenge.
У колекції SHABO Reserve представлений також і десертний білий Херес SHABO Reserve. Пропонуємо вам продегустувати його, насолодитися його складним ароматом й елегантним смаком та обговорити гастрономічні пари до цього унікального вина.
Фото SHABO
Сорти: бленд винограду білих сортів з високим вмістом цукру – Аліготе та Ркацителі, а також унікального автохтонного сорту Тельті-курук. Все лози вирощені на власних виноградниках SHABO. Для створення вин з колекції Reserve використовують виноград, зібраний вручну на кращих ділянках теруару Шабо.
Виноград сорту Тельті-курук (про цей сорт ми вже писали тут) вирощений на кореневласних виноградниках в теруарі Шабо. Це найбільші виноградники кореневласного Тельті-курук, площею понад 40 гектарів, закладені у 1972 році. Вони розташовані в Одеській області й належать виноробній компанії SHABO.
Стиль: десертний білий Херес. Процес хересування цих вин відбувається у 200-літньому історичному підвалі, який був закладений швейцарськими колоністами, які прибули в Шабо у середині 19 століття. Триває процес хересування не менше 1,5 років. Бочки в підвалі розташовані за однією зі старовинних іспанських систем "солера". Якщо коротко, принцип її в тому, що в бочки в процесі хересування не доливають молоде вино, на відміну від більш популярної системи "солера-кріадера." Бочки наповнюють на 80%, щоб співвідношення площі поверхні вина до його об'єму було великим – так забезпечують вільний доступ кисню. Вплив дріжджової плівки на майбутній херес величезний, оскільки саме її наявність визначає характер майбутнього Хереса. Після процесу хересування вино знімають з дріжджового осаду, обробляють (фільтрують) і спиртують виноматеріалом, який витримувався не менше 1 року і докріпився якісним пшеничним спиртом. Щоб досягнути потрібного рівню солодкості, десертний Херес додатково купажують з натуральним солодким концентрованим виноградним соком. Процес виготовлення Хереса в колекції Reserve – складний і трудомісткий, на кожному етапі його контролюють експерти компанії SARL Derenoncourt (Франція).
Колір: золотистий, приємно насолоджуватися грою світла в келиху.
Аромат: насичений, домінують ноти підсмажених лісових горіхів і мигдалю.
Смак: м'який, округлий, елегантний солодкий горіховий післясмак.
Подача: подавати рекомендуємо охолодженим до температури +8 / +12 С в спеціальному келиху для десертних вин, з чашею у формі тюльпана.
З чим поєднувати: прислухаємося до порад досвідчених сомельє й експертів SHABO.
Десертний білий Херес SHABO Reserve прекрасно поєднується не тільки з десертами. Спробуйте його з паштетом з гусячої або качиної печінки – таке поєднання вас просто зачарує.
Спробуйте Херес з печінковим паштетом / Фото istockphoto
В пару до цього Хереса візьміть пряні сири: Горгонзолу, Рокфор, Дорблю. Їх насичений смак створить приємний контраст з солодкістю Хереса, а вершкова текстура делікатно доповнить горіхові ноти в післясмаку вина.
Обирайте до Хереса сири з яскравим смаком / Фото istockphoto
Десертний білий Херес SHABO Reserve добре поєднується з легкими десертами й фруктами, та сам по собі є прекрасним солодким діжестівом. До речі, спробуйте полити цим Хересом вершковий пломбір – це чарівно!
Вершковий пломбір чудово поєднується з Хересом / Фото istockphoto
Придбати десертний білий Херес SHABO Reserve можна в інтернет-магазині shaboshop.