Керівниця пресслужби Держлісагентства Юлія Давидова порадила купляти дерево не раніше, ніж за тиждень до свята, повідомляє УНН.

Читайте також: Як стильно прикрасити ялинку на Новий рік 2021: головні тренди і фотоприклади

Варто пам'ятати, що не можна купляти ялинку на стихійних ринках. Для цього будуть спеціальні місця при кожному державному лісогосподарському підприємстві. Про їхню роботу буде повідомлено на сайтах та у соціальних мережах.

"Кожну обирає лісівник власноруч. Така ялинка простоїть близько 10 днів, сосна – близько 12 днів, а ось ялиця буде радувати два тижні", – зазначила Давидова.

Поради для правильного вибору:

  1. У здорового дерева буде товстий стовбур. При висоті ялинки 1,5 метра діаметр нижньої частини стовбура повинен становити не менше, ніж 6 сантиметрів. На зрізі стовбура повинна бути смола.

  2. На стовбурі не повинно бути плям, цвілі чи грибків.

  3. Голки повинні бути яскраво-зеленими, а не жовтими чи сірими. Також не повинні обсипатися. Можна зірвати пару і розгорнути в руці – у них повинен бути аромат.

  4. Нижні гілки повинні бути спрямовані вверх.

Перед купівлею добре її огляньте зі всіх сторін, щоб вона підходила вам по розміру.

як обрати ялинку
Гілки повинні бути зелені, а не жовті чи сірі \ Photo by Joshua Herrera on Unsplash

Поради для встановлення ялинки вдома:

  1. Де буде стояти дерево – потрібно визначитися ще до купівлі.

  2. Не потрібно з морозу одразу вносити у тепло. Через перепад температур можуть постраждати гілки. Краще поставте на пару годин на балконі.

  3. Визначте, у чому буде стояти ялинка – у воді, сирому піску чи на підставці. Перших два варіанти продовжать їй життя. Потрібно буде додавати в відро відстояну воду кімнатної температури.

  4. Потрібно буде відпиляти стовбур ялинки від місця зрубу приблизно на 1,3-2,5 сантиметра або зачистити знизу стовбур від кори на 8-10 сантиметрів. Тоді волога буде краще і швидше надходити.

Ви можете також обприскувати гілки живої ялинки – так вони довше збережуться і не обсиплються. Добре продовжує життя ялинки наступне підживлення: на 2 літри води додайте по 1 столовій ложці цукру, столового оцету та 1 таблетку аспірину. Також живу ялинку не можна ставити біля батареї,
– зауважила Давидова.

Утилізація ялинки

Для утилізації дерева потрібно буде одягнути одяг з довгим рукавом, рукавиці та обрізати гілки якомога ближче до стовбура. Їх потрібно буде спакувати пакети. І окремо все та винести на смітник.