Здавалось би, штучна ялинка – це ідеальний варіант! Вона не буде осипатись, її легко привезти додому та встановити, вона прослужить довгі роки і найголовніше – не потрібно рубати цілу живу ялинку заради святкування раз на рік. Тобто, штучні ялинки – це зручно у використанні і без шкоди для екології? З ними далеко не все так просто, стверджує на своїй сторінці в інстаграмі блогерка Наталі Литвин.

Читайте також: Як правильно вибрати та встановити ялинку: поради від Держлісагентства

Що не так зі штучними ялинками?

Найголовніший арумент при виборі штучної ялинки – не потрібно зрубувати живі дерева, тому це більш екологічно. Проте навіть якщо купити один раз на 10 років штучну ялинку, а не використовувати щороку живе дерево, це не зменшує шкідливий вплив людини на природу.

  • Проблеми починаються вже на етапі виробництва: щоб зробити штучну ялинку, використовують набагато більше невідновлювальних ресурсів, ніж при вирощування живого дерева.
  • Часто їх виробляють з пластику, що містить хлор. Такий пластик не піддається переробці. І навіть якщо ялинку виготовили з безпечнішого поліетилену, він все рівно може містити токсичні барвники або клей. Це також наносить шкоду навколишньому середовищу як під час виробництва, так і під час утилізації.

Штучна ялинка виглядає не гірше за справжню, проте шкоди від неї може бути більше/ Фото Amazon

  • Існує і ще одна, на перший погляд, неочевидна проблема. Вирощування ялинок у спеціальних лісових господарствах створює робочі місця для українців. Тоді як штучні ялинки переважно виробляють у Китаї, а для українців від цього жодної користі.
  • Після новорічних свят, коли ялинки опиняються на смітниках, жива ялинка спокійно розкладається, а штучна ще сотні років буде лежати на звалищі, забруднюючи грунт та воду.

Найекологічніший варіант, звісно, відмовитися від ялинки, проявити свої креативні ідеї і використати для прикрашання оселі, наприклад, книжки, дерев'яні палиці, гірлянду будь-що, – радить Наталі Литвин.

Проте багатьом такий варіант не сподобається.

То що обрати?

Ви хочете мати справжню ялинку вдома? Не купуйте живе дерево на стихійному ринку без будь-яких документів та чипування. Краще знайдіть собі новорічну красуню від українського лісового господарства, де її спеціально для цього виростили та сертифікували.

Якщо ж ви все-таки прихильник штучних ялинок, то обирайте українського виробника та звертайте увагу на матеріал, з якого вона вироблена. А коли вже маєте штучну ялинку вдома – не купуйте нову якомого довше!