Ви ніколи не замислювалися, чому так багато людей люблять читати цитати про любов, викладати їх на сторінках у соціальних мережах, ділячись ними, поміщати в статуси? Можливо, не завжди легко висловити те, що у тебе на душі та в серці. А цитати про життя, любов — відмінний спосіб зробити це в трохи завуальованій формі.

Читайте також: Приємні слова коханому чоловікові: топ 100 фраз, які можна сказати або написати

Life24 зібрав для вас найкращі вислови відомих людей про кохання, якими ви можете сповна висловити свої почуття.

Найвідоміші цитати про кохання

 • Відома всім цитати В. Висоцького з його твору "Балада про Любов": "Я дихаю — і значить, я люблю! Я люблю — і, значить, я живу!". У цих словах вказана суть всього, згодні?
 • "Жінки говорять про любов, але вони мовчать про коханців, чоловіки — повністю навпаки: говорять про коханок, але вони мовчать про любов". Ця класика залишилася нам від М. Цвєтаєвої. Всі ми такі різні, але схожі в тому, що хочемо бути коханими.
 • Дивно, але часто актуальна фраза Ж. Ануйя: "У кохання з першого погляду всього дивовижніше те, що вона може бути з тими, хто бачить один одного роками". Часто у себе під носом, прямо перед очима важко розгледіти того самого або ту саму.
 • Цитата Ельчин Сафарлі, яка, напевно, близька всім інтровертам і не тільки: "Самотність треба проводити одному. Як би не любив ти, як би не любили тебе ... Важливо знати міру". Золота середина важлива у всьому, і в любові теж.
 • Відомий актор Джонні Депп одного разу сказав: "Якщо ви любите двох людей одночасно, значить, вибирайте другого. Якби ви любили першого, тоді не закохалися б у другого". Тепер ця цитата про любов переходить з уст в уста, але чи варто їй слідувати, враховуючи непостійне особисте життя автора? Вирішувати тільки вам.
 • Те, як розумів любов Маяковський, близько багатьом: "Якщо ти мене любиш, тоді ти зі мною, за мене, завжди, скрізь і за всяких обставин".

Такі цитати здатні висловити найпотаємніші почуття/ Фото Unsplash

Короткі цитати про любов іноді найвірніші, ті, що б'ють прямо в ціль. Наприклад:

 • "Любов перемагає все". В. Марон.
 • "Любити — означає перестати порівнювати". Ці слова належать Б. Грассі.

Є прекрасні цитати про любов, написані англійською мовою.

 • "Better to have loved and lost than never to have loved at all». Якщо перекласти, то це звучить так: «Краще любити й потім втратити, ніж не відчувати любов зовсім". А. Теннісон.
 • "Love is the triumph of imagination over intelligence". Нашою мовою перекладається цей вислів таким чином: "Кохання — тріумф уяви над нашим розумом". Г. Менкен.

Деякі цитати про любов із глибоким змістом змушують нас зупинитися на мить і замислитися. Наприклад, великі та всім відомі слова Г. Г. Маркеса: "Лише тому, що хтось не любить тебе так, як тобі хочеться, не означає, що він не любить тебе всією душею". Якщо людина проявляє любов не так, як нам би хотілося — це не привід знецінювати її почуття.

Цитати про любов, вибрані з творів

 • В. Гюго писав у своїй книзі "Знедолені" про любов так: "Вище щастя життя — повна впевненість у тому, що вас люблять; люблять заради вас самих, точніше сказати — люблять всупереч вам".
 • М. Булгаков у творі "Майстер і Маргарита" висловив таку думку, що:"Той, хто любить, повинен розділяти долю того, кого він любить".
 • Ось цитата з книжки "Тріумфальна арка" Е. Ремарка: "- Я тебе люблю. - Але ти мене майже не знаєш. - А яке це має відношення до Любові?".
  І ще одна: «Жодна людина не може стати в житті більш чужою, ніж та, яку ти в минулому кохав».
 • І. Тургенєв вказав в одній зі своїх книг: "Таємниці людського життя великі, а любов — найнедоступніша з них". Можливо, не все варто знати?

Найкращі слова про любов промовляють письменники вустами героїв літературних творів/ Фото Unsplash

Цитати про невзаємне кохання

Завжди популярні цитати про невзаємне кохання, вони допомагають передати біль, важкий тягар нерозділених почуттів.

 • І. Бродський писав: "Як шкода, що тим, чим стало для мене твоє існування, не стало моє існування для тебе".
 • М. Горький відзначав:"З усіх глузувань долі над людиною сама вбивча — нерозділене кохання".
 • "Немає нічого гіршого, ніж любити ту людину, яка ніколи не перестане розчаровувати тебе". (З популярного т/с "Доктор Хаус").
 • "Від того що людина померла, її не можна перестати любити, чорт забирай, особливо якщо вона була краща за всіх живих, розумієш?". Автор цього вислову — Д. Д. Селінджер, написав він його у своїй книзі "Над прірвою в житі".

Цитати про нерозділене кохання передають все страждання та біль/ Фото Unsplash

Багато людей виділяють цитати про любов прямо з пісень, що ж, деякі дійсно заслуговують на увагу і час.

"Чого варта ця ніч без сну? Чого вартий цей день без мрії? Чого варта самотність без кінця, життя без любові?". Гурт "Многоточие".

Цікаво: 10 надихаючих цитат від відомої блогерки Наталі Литвин про те, як досягати успіху

І наостанок цитата про любов, яку, напевно, чув кожен:
"Смерть вартує того, щоб жити. А любов вартує того, щоб чекати ... ". Легендарні слова належать В. Цою.

Авторка: Ірина Чорнобривець