На літній дегустації MUNDUS VINI 2021 виноробні з 35 країн світу представили кращі зразки своєї продукції. Результати участі українських представників вражають: вина від виноробної компанії SHABO стали кращими серед 4,5 тисячі зразків, отримавши 3 золоті та 1 срібну медаль.

Рекомендуємо Понад 100 винних брендів разом: як у Києві проходив фестиваль вина BE WINE International Show

Що відомо про престижний конкурс

MUNDUS VINI – один із найавторитетніших винних конкурсів, який проводять з 2001 року у німецькому місті Нойштадт двічі на рік. Цього літа конкурс, який заробив бездоганну репутацію у винному світі, проходив вже 29-й раз.

Фото MUNDUS VINI

Фото MUNDUS VINI

Понад десятиліття на чолі MUNDUS VINI стоїть його незмінний директор Крістіан Вольф. Він відзначив високий рівень цьогорічної дегустації:

Усі ми, включно з експертним журі були дуже задоволені тим, що літня дегустація знову пройшла на високому рівні. Понад 20 років MUNDUS VINI виступає за неупереджену, об’єктивну та чесну оцінку вин усього світу. Відгуки наших дегустаторів, а також виноробів, трейдерів і просто поціновувачів вина доводить: ми тут створюємо щось дійсно унікальне,
– каже Крістіан Вольф

Директор MUNDUS VINI Крістіан Вольф

Директор MUNDUS VINI Крістіан Вольф / Фото MUNDUS VINI

Як відбувається оцінювання

Понад 120 висококваліфікованих винних експертів зі світовим ім’ям, енологів, виноробів, сомельє та журналістів цього року 4 дні прискіпливо дегустували вина учасників із дотриманням всіх міжнародних стандартів: куштували зразки методом сліпої дегустації, оцінюючи їх за різними критеріями.

Фото MUNDUS VINI

Фото MUNDUS VINI

Після цього бали сумуються, вино отримує оцінку за 100-бальною шкалою, якою користуються міжнародні винні асоціації, (OIV) та (UIOE), – і нарешті визначаються переможці.

Фото MUNDUS VINI

Фото MUNDUS VINI

Призерами стали найкращі

Щороку перевірена команда експертів оцінює до 12 тисяч зразків вин, здивувати їх важко. Тож гідно пройти такий суворий відбір та показати високий результат в очах авторитетних знавців – справа не з легких. Проте виноробній компанії SHABO, яка єдина представляла цього року Україну на конкурсі, вдалось вразити комісію.

Золоті призери:

Природно-напівсолодке Мускат Оттонель ТМ Limited Edition – елегантне біле вино з лімітованої колекції, яке вперше взяло участь у конкурсі та відразу отримало золоту нагороду! Вино створене за особливою технологією, коли бродіння зупиняють холодом до - 5°C. Не додаючи жодного грама цукру, вино виходить напівсолодким, лише завдяки цукровості самої ягоди. Мускат Оттонель має вишуканий медовий аромат з нотами пряних квітів та довгим приємним післясмаком стиглих абрикосів.

Сапераві Гранд Резерв TM Iukuridze Family Reserve 2014 та Сапераві Гранд Резерв TM Iukuridze Family Reserve 2015 – Великі вина України з фамільної колекції, над створенням яких працювали понад 10 років. Ці ексклюзивні вина мають величезний потенціал витримки у пляшці, а їх презентація відбудеться вже цього року.

Цікаво Неймовірна розв'язка: хто став найкращим українським сомельє

Срібний призер:

Трамінер SHABO марочне ТМ Limited Edition 2016 – ще один яскравий представник колекції натуральних десертних вин. Це рожеве вино, яке має неповторний аромат пелюсток чайної троянди та насичений смак з приємними десертними та медовими нотами.

Раніше СЕО компанії Гіоргі Іукурідзе розповідав, чому українським виноробам так важливо брати участь у подібних міжнародних заходах. І MUNDUS VINI став ще одним поштовхом для того, щоб продовжувати свою справу та ставати тільки кращими:

Кожен конкурс для нас – виклик на вдосконалення. Дуже приємно, що саме українська земля дає можливість створювати вино, яке щоразу отримує нагороди,
– зазначає Гіоргі Іукурідзе

Покуштувати десертні Мускат Оттонель та Трамінер поціновувачі вина можуть без зволікань, просто замовивши їх в один клік. А зовсім скоро українські споживачі зможуть переконатись і в неперевершеному смаку Сапераві з фамільної колекції.