Автор бестселерів та експерт зі стосунків Джон Айкен переконаний, що лише 2 маленькі слова можуть сильно образити партнера і зіпсувати ваші стосунки. Він говорить про такі незначні, на перший погляд, слова "завжди" та "ніколи". Ось чому ними не можна так легко розкидатись, тим паче під час конфлікту.

Рекомендуємо Італійці обирають українське: коньяки України відкрили новий експортний напрямок

Чому ці слова такі небезпечні

Якою б емоційною не була розмова, не варто випалювати перше, що прийшло на думку. Особливо, якщо у вас є якісь претензії до партнера. За словами Джона Айкена, те, як ви поставите проблему, у 96% випадків визначає хід розмови – буде це конструктивний діалог чи безглузда сварка.

Тому якщо ви хочете обговорити які непорозуміння, варто починати спокійно і без згаданих слів "завжди" та "ніколи". Подумайте, перш ніж сказати: "Ти ніколи...(чогось не робиш" або "Та ти завжди...(робиш щось погане)":

"Коли вам здається, що партнер вас не слухає, подумайте, як ви говорите про проблему. Якщо з використанням цих слів, то вас просто не чують", – каже Джон Айкен.

Слова

Слова "завжди" та "ніколи" не варто вживати під час сварок / Фото Pexels

Замість того, щоб поговорити, людина відчує ворожість, закриється або намагатиметься вам дати відсіч, такими ж образливими репліками:

Ключова проблема цих двох маленьких слів полягає в тому, що вони мають глобальний характер. Замість того, щоб вказувати на конкретні випадки, вони занадто узагальнюють,
– пояснює експерт

Незалежно від того, наскільки людина була спокійна на початку розмови, нікому не сподобається, коли його хочуть звинуватити в усіх гріхах і узагальнити, що вона завжди щось робить неправильно чи у чомусь неправа.

Чим замінити "завжди" та "ніколи".

Джон Айкен пропонує трохи пом'якшити ці вирази і спробувати виражати своє незадоволення не такими узагальненими фразами:

  • Замість: "Ти ніколи не застеляєш ліжко" – "Ти іноді забуваєш застелити ліжко"
  • Замість "Ти завжди сидиш у телефоні за столом" – "Ти часто дивишся у телефон за столом"

Читайте також Збережіть свої спогади: 4 прості способи висушити квіти

Здається, що нічого не змінилось. Однак такі маленькі слова роблять тон повідомлення не таким агресивним та обвинувачувальним: "Як тільки ви це зробите і слова "завжди" та "ніколи" відійдуть у минуле, ваші гарячі суперечки стануть спокійнішими розмовами, які дадуть вам шанс бути почутими", – каже експерт зі стосунків.